Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

W co najczęściej inwestują Polacy?


Inwestować można na wiele sposobów, ale nie zawsze takie działania przynoszą te same korzyści. Trzeba bowiem wiedzieć, gdzie najlepiej ulokować swoje pieniądze, by zyskać jak najwięcej. Jak to wygląda w Polsce?
Gdzie inwestujemy?

W naszym kraju inwestowanie nie jest jeszcze tak popularne, jak w wielu innych państwach, niemniej ten stan powoli się zmienia. Przez ostatnie lata najczęściej inwestowaliśmy w nieruchomości, kruszce oraz waluty. W o wiele mniejszym stopniu jesteśmy w stanie ulokować swoje środki w programy oszczędnościowe, które oparte są na funduszach emerytalnych IKE i IKZE. Tak samo niezbyt popularne są tak zwane inwestycje alternatywne, na przykład w sztukę lub wina. To ciągle domena krajów lepiej rozwiniętych, gdzie ogólny poziom życia stoi na wyższym poziomie.

Jak zarobić na nieruchomościach?

Jeśli chodzi o nieruchomości, to najlepiej kupować je już na etapie tak zwanej “dziury w ziemi”, bo ich wartość od momentu rozpoczęcia budowy do oddania potrafi wzrosnąć nawet o 15 procent. Warto lokować swoje pieniądze w nowo budowane mieszkania, ale powinniśmy pamiętać, b lokalizacja budynku była wystarczająco atrakcyjna, aby potencjalni klienci chcieli zamieszkać w takim miejscu. W cenie są miejsca spokojne, zielone, gdzie jest dużo terenów rekreacyjnych, ale i bliskość centrum. Liczy się też architektura i materiały, z jakich wzniesiony jest budynek.

A może złoto?

Wiele osób inwestuje w złoto, a jeśli my się na to zdecydujemy, powinniśmy pomyśleć o zakupie sztabek lokacyjnych lub monet bulionowych. W 2016 roku wzrosła wartość polskiego rynku tego kruszca i dziś - wedle różnych szacunków - może już wynosić około 1 mld zł. Wzrasta sprzedaż złotych sztabek i wszystko wskazuje na to, że jest to trend, który będzie w przyszłości zyskiwał na znaczeniu.

Platforma dla wszystkich

Na znaczeniu zyskuje też inwestowanie w waluty, nastąpił tutaj bardzo wyraźny rozwój, między innymi za sprawą takich platform, jak fastinvest.pl, gdzie każdy - niezależnie od posiadanych dochodów - może zainwestować pewną część pieniędzy, by bezpiecznie je pomnażać. Wykorzystywana jest najnowsza technologia pozwalająca ograniczyć koszty procesu inwestowania przy jednoczesnym zwiększaniu zysku. Rejestracja na platformie jest bezpłatna, nie ma żadnych ukrytych kosztów - abonamentów czy opłat administracyjnych. Nie ma potrzeby podawania informacji o karcie kredytowej. Więcej informacji można znaleźć w artykule: Jak w kilka minut zostać kredytodawcą.

Warto zainteresować się tym, jak pomnożyć swoje środki pieniężne. Czasami jest to trudniejsze, bo wymaga bardzo dużych nakładów finansowych (nieruchomości, kruszce), czasami też łatwiejsze, gdy spróbujemy zwiększyć swoje zyski przy pomocy takiej platformy jak wspomniana w artykule - fastinvest.pl.0 Komentarze