Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

W jaki sposób zabezpieczyć przyszłość naszych dzieci?


Żyjemy w niepewnych czasach, w których wkroczenie w dorosłość nie jest łatwe. Na rynku pracy panuje duża konkurencja, wymagania dotyczące kandydatów wciąż rosną. Młodym ludziom bardzo ciężko jest rozpocząć dorosłe życie bez kapitału początkowego czy to intelektualnego (jak studia na dobrej uczelni) czy materialnego (np. własne mieszkanie czy samochód). Dlatego też, o dobry start życiowy swojej pociechy warto zacząć dbać już od pierwszych dni życia dziecka. Dobra kondycja finansowa rodziców nie tylko pozwoli dziecku na zdobycie solidnych kwalifikacji, ale także zapewni wkroczenie w świat dorosłych bez stresu i odczuwania silnej presji otoczenia. Jak zarządzać swoim kapitałem, by zadbać o przyszłość swoich potomków?
Tradycyjne oszczędzanie a utrata wartości pieniądza
Warto oszczędzać pieniądze, by zapewnić sobie i swojej rodzinie spokój i pomyślną przyszłość. Jednak tradycyjne oszczędzanie, tzw. odkładanie do skarpety, dzisiaj nie zdaje już egzaminu. Oszczędzanie nawet większych kwot na koncie w banku to niestety nienajlepszy sposób na podtrzymanie wartości pieniądza, nie mówiąc już nawet o pomnażaniu kapitału. Przetrzymywanie pieniędzy na koncie oszczędnościowym może nawet nie uchronić waluty przed niszczącym wpływem inflacji. Dlatego też warto rozejrzeć się za innymi sposobami na zabezpieczenie przyszłości rodziny i przynajmniej częściowo dywersyfikować rozdysponowanie własnej nadwyżki kapitałowej. Rozsądne inwestowanie pozwoli nie tylko uchronić pieniądz przed inflacją, ale także może wyraźnie zwiększyć majątek, co w przyszłości umożliwi pokrycie wydatków na studia, treningi, a nawet samochód czy pierwsze mieszkanie dziecka.

Szlachetne kruszce dobrą i pewną inwestycją
Jednym ze sposobów na pomnażanie oszczędności jest ulokowanie kapitału w srebro i złoto inwestycyjne. Metale szlachetne to dobry sposób na rozpoczęcie inwestowania. Niski próg wejścia, stabilne ceny złota i mało dynamiczny kurs srebra oraz pełna kontrola nad własnymi finansami czynią ten rodzaj inwestycji atrakcyjnym, szczególnie dla początkujących inwestorów. Lokowanie majątku w kruszce jest dostępne niemal dla wszystkich. Nie potrzeba dużych kwot, by rozpocząć inwestycję. Oszczędzając niewielkie sumy można nabyć np. srebrne monety bulionowe już od kilkudziesięciu złotych za 1 uncję, zaś ceny złotych monet inwestycyjnych rozpoczynają się już od ok. 600 zł za 1/10 oz. Pamiętać należy, by transakcje przeprowadzać jedynie z dealerami, którzy mogą okazać się certyfikatami potwierdzającymi pochodzenie monet i informującymi nas o zawartości kruszcu.


Dodany obrazek


Jak inwestować w metale szlachetne?
Decydując się na ulokowanie części swego kapitału w srebro inwestycyjne lub inne metale szlachetne, warto jest regularnie śledzić podlegające wahaniom ceny srebra czy kursy złota. W ten sposób, mając możliwie pełny obraz sytuacji rynkowej, będziemy mogli z zyskiem obracać interesującymi nas kruszcami. Początkujący inwestorzy nierzadko rozpoczynają swoją przygodę z inwestowaniem od nabycia monet bulionowych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by posiadając większy kapitał do ulokowania, zdecydować się na zakup sztabki srebra lub złota. Sztabkami złota warto zainteresować się szczególnie wtedy, gdy zależy nam na zachowaniu wartości pieniądza w czasie. Złoto w tej postaci nie zyskuje z czasem wartości kolekcjonerskiej, w przeciwieństwie do monet bulionowych, ale pozwala ulokować dość duży kapitał i podtrzymać jego wartość na przestrzeni lat, co jest dobrą opcją, gdy oszczędzamy na studia dzieci. Gdy przyjdzie czas, kruszec można spieniężyć udając się do dealera zajmującego się skupem i sprzedażą złota np. za pośrednictwem strony https://79element.pl/.

Troska o swoje dzieci to nie tylko dbanie o ich prawidłowy rozwój i bezpieczeństwo. To także zapewnienie im odpowiedniego startu w życiu. Aby móc bez problemu pokryć wydatki związane z rozwojem pociechy, jej pasjami i pomóc w rozpoczęciu nowego etapu w życiu, trzeba dysponować odpowiednim kapitałem. O ten z kolei musimy zadbać sami i warto zacząć o tym myśleć już od wczesnych lat dziecka, aby być gotowym, gdy nadejdzie czas największych wydatków, takich jak studia, zakup pierwszego auta lub własnego M4.0 Komentarze