Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Wirtualna karta czyli jak bezpiecznie kupować w Internecie


Bezpieczeństwo podczas zakupów w Internecie, to jeden z podstawowych czynników na jaki zwracamy uwagę. Staramy się w odpowiedni sposób zabezpieczyć naszą transakcję, by nikt niepowołany nie miał dostępu do danych naszej karty którą płacimy za zakupy, czy też do naszego rachunku bankowego, z którego wykonujemy przelew. Jednym z rozwiązań, które może nas w odpowiedni sposób zabezpieczyć jest wirtualna karta.
Czym charakteryzuje się wirtualna karta? Przede wszystkim nie ma ona fizycznej postaci. Jest to po prostu zapis w systemie bankowym. Wirtualna karta ma natomiast wszystkie inne informacje, które są niezbędne w czasie zakupów. Mowa tu o numerze karty, o dacie jej ważności, imieniu i nazwisku czy o numerze zabezpieczającym. Wszystkich tych danych musimy użyć w czasie finalizowania transakcji. Dlaczego więc wirtualna karta jest bezpieczna? Albowiem nie jest w bezpośredni sposób powiązana z naszym bankowym rachunkiem. Aby móc jej używać, musimy ją najpierw “zasilić”, wykonując przelew z naszego konta. I będziemy mieli do dyspozycji tylko tyle pieniędzy ile przelejemy. W związku z tym, nawet jeśli nieuprawniona osoba zdobędzie dane naszej karty, to będzie mogła dysponować tylką kwotą, która się na niej znajduje. Dlatego warto przelewać na konto karty tylko tyle pieniędzy, ile będziemy potrzebować do zrobienia zakupów. Po dokonanej transakcji na karcie nie będzie środków, więc nikt ich nam ich nie ukradnie.

Jeżeli często dokonujemy zakupów w sieci internetowej lub płacimy telefonicznie, warto poszukać takiej wirtualnej karty. Znajduje się ona w ofercie kilku polskich banków, więc trzeba tylko sprawdzić czy bank w którym mamy rachunek może ją nam wystawić. Jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż w takim przypadku szybko możemy ją zasilić (przelewy wewnętrzne w banku księgowane są niemalże natychmiast, bez względu na porę dnia i nocy). Jeżeli nasz bank nie ma jej w swojej ofercie, to możemy złożyć wniosek w innym banku. Musimy jednakże pamiętać, by w takim przypadku zasilić jej konto wcześniej, gdyż pieniądze pomiędzy bankami mogą “podróżować” nawet 2-3 dni.0 Komentarze