Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Zalety i wady konta oszczędnościowego


Coraz częściej jesteśmy namawiani przez banki, aby założyć konto oszczędnościowe. Jest to swego rodzaju subkonto naszego podstawowego rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego i jest z nim ściśle powiązane. Zastanówmy się więc, jakie są zalety i wady takiego konta.
Z całą pewnością zaletą takiego rachunku oszczędnościowego jest wyższe oprocentowanie, aniżeli na zwykłym rachunku. Jest ono naliczane zazwyczaj od najniższej kwoty znajdującej się na takim rachunku. Możemy na taki rachunek dokonywać wpłat niemal codziennie i od każdej sumy na rachunku będzie naliczany zysk. Na pewno dużą zaletą w tym przypadku jest fakt, że nawet gdy wypłacimy część pieniędzy z takiego rachunku, to odsetki nam nie przepadają, ale są naliczone do dnia wypłaty. W przypadku lokat nie jest to możliwe. A więc konta oszczędnościowe pozwalają na uzyskanie wyższych zysków i na dużą dostępność do zgromadzonych środków.
Czy taki rachunek ma więc wady? Na pewno tak. Jedną z nich mogą być opłaty za zbyt częstą wypłatę pieniędzy z rachunku. Zazwyczaj, możemy to robić bezpłatnie raz lub dwa razy w ciągu miesiąca, a przy kolejnych wypłatach musimy zapłacić prowizję. Dla ludzi chcących oszczędzać, swoistą wadą jest też dostępność do środków, gdyż czasami zamiast oszczędzać, wypłacamy środki z takiego konta. Jedną z kolejnych wad tego konta jest tzw oprocentowanie progresywne. Czyli im więcej mamy środków zgromadzonych na rachunku, tym wyższy procent jest od nich naliczany. Aby więc uzyskać wysokie oprocentowanie, musi upłynąć trochę czasu.
Reasumując, konto oszczędnościowe jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy chcą oszczędzać w sposób systematyczny, ale chcą mieć równocześnie gwarancję, że w razie niespodziewanej potrzeby, będą mieli dostęp do zgromadzonych przez siebie oszczędności.0 Komentarze