Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Zalety wirtualnych kart płatniczych


Nasz świat na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat zmienił się diametralnie. Postęp jaki dokonał się w tym czasie sprawił, że życie każdego z nas bardzo różni się odżycia naszych rodziców czy też dziadków, gdy byli w naszym wieku. Doskonale widać to w naszych finansach. Kredyty możemy zaciągać bez wychodzenia z domu, przelewy zlecać za pośrednictwem telefonu komórkowego, a walutę wymieniać w kantorach nie posiadających stacjonarnych placówek. Kolejnym przykładem zmian, mogą być wirtualne karty płatnicze, o których właśnie powiemy nieco więcej w tym artykule.
Czym jest wirtualna karta płatnicza? Otóż jest to karta, która nie ma fizycznej postaci. Funkcjonuje ona jako zapis w systemie informatycznym banku, który nam go wydał. Poza tym, ma ona wszystkie cechy plastikowej karty. Ma więc swój numer, datę ważności czy też kod CVC2/CVV2. Możemy więc nią płacić za wszelkie transakcje w sieci internetowej lub za zakupy w sklepach stacjonarnych.

Jakie są zalety wirtualnej karty płatniczej? Pierwsza zaleta jaka przychodzi nam do głowy to przede wszystkim bezpieczeństwo. Takiej karty nie możemy zgubić czy też nie może ona zostać nam ukradziona. Co więcej kartę taką możemy generować by wykonać tylko jedną transakcję i później możemy ją unieważnić. Banki zwykle nie pobierają żadnej opłaty za tworzenie kart wirtualnych, więc nie wiąże się to z żadnymi kosztami.

Kolejnym atutem takich kart jest fakt, że możemy nimi płacić praktycznie wszędzie. I to nie tylko w naszym kraju. Wiele banków daje nam możliwość stworzenia wirtualnej karty wielowalutowej, z której po zasileniu możemy korzystać w dowolnym kraju. Oprócz banków, możliwość taką daje nam np. Revolut, (możliwość dokonywania transakcji w wielu walutach po kurach bankowych).

Jeśli chcemy mieć kartę płatniczą szybko, to karta wirtualna będzie dla nas idealna. Jest ona dostępna w kilka sekund od złożenia wniosku, a pamiętajmy, że na kartę plastikową musimy czekać kilka dni. A więc czas w jakim mamy ją do dyspozycji jest jej kolejnym atutem.

Oczywiście to tylko część zalet, jakie posiada wirtualna karta płatnicza. Każdy ma tutaj swoje preferencje i każdy z nas inaczej będzie oceniał ten produkt. Z pewnością znajdą się też osoby, które powiedzą, że taka karta ma więcej wad niż zalet i nie będą z niej chciały korzystać. Mają jak najbardziej do tego prawo. Zastanówmy się więc, czy warto z takich kart skorzystać i czy nie warto jej posiadać, w naszym „wirtualnym” portfelu.0 Komentarze