Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Inne


Zalety i wady handlu kryptowalutami – sprawdź,...

sty 24 2023 16:13 | mentalny w Inne

Rynek kryptowalut cały czas się zmienia. Mimo że od dłuższego czasu głośno jest o tych specyficznych walutach cyfrowych, dla wielu to wciąż w niewielkim stopniu poznana dziedzina. Handel kryptowalutami jest w stanie przynieść oczekiwane zyski, ale to zadanie trudne, czasochłonne i wymagające zazwyczaj więcej niż podstawowej wiedzy. Jak sprawdzić, czy odnajdę się w handlu kryptowalutami, czy zrozumiem ten rynek? Sprawdź, jakie są zalety i wady tego sposobu inwestowania.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Jakie są ryzykowne sposoby na spłatę kredytu?

sty 12 2023 12:35 | mentalny w Inne

Spłata zobowiązań finansowych to dla niektórych nielada wyzwanie. Problem pojawia się także wtedy, kiedy nagle koszt kredytu skacze do góry. Wątpliwości, a nawet pewien strach, czy uda się znaleźć dodatkowe środki finansowe, bądź wyjść jak najszybciej...

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Dlaczego powinieneś zacząć rozliczać swój PIT o...

lis 18 2022 14:25 | mentalny w Inne

Podatki dochodowe są uważane za środek finansowania usług publicznych świadczonych przez rząd. Każdy kraj ma swój własny zestaw przepisów dotyczących podatku dochodowego, a obywatele powinni znać i wiedzieć jakie przepisy są obecnie stosowane i jakie są opcje składania deklaracji.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Warszawski rynek brokerów ubezpieczeniowych

wrz 19 2022 14:15 | mentalny w Inne

Warszawa, stolica Polski, centrum biznesu całego kraju! Właśnie z tego powodu znalezienie brokera ubezpieczeniowego jest zarówno proste jak i skomplikowane.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Stare monety - pasja czy inwestycja?

sie 19 2022 13:02 | mentalny w Inne

Kolekcjonowanie starych monet może być traktowane dwojako - jedni rozpatrują w nim prawdziwą pasję, inni zaś czynią to wyłącznie z powodów finansowych. Bez względu na to, dlaczego decydujemy się zbierać numizmaty, musimy posiadać odpowiednią wiedzę w tym zakresie, tak aby w naszej kolekcji znajdowały się wyłącznie najwartościowsze egzemplarze. Kiedy kolekcjonowanie monet jest pasją, a kiedy może stać się dobrym sposobem lokowania wolnych środków pieniężnych

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Czy warto inwestować w Ethereum w długim terminie?

lip 08 2022 12:45 | mentalny w Inne

Ethereum jest drugą (po Bitcoinie) co do wielkości kapitalizacji rynkowej kryptowalutą. Wiele osób mówi o niej, jako o alternatywie dla Bitcoina, choć tak naprawdę mówimy tutaj o dwóch zupełnie różnych systemach. Aktualnie kurs ETH/USD jest w dołku, co może być okazją do zakupów. Czy warto inwestować w Ethereum? Jeśli tak - to właściwie dlaczego? Na ten temat postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Nowy mobilny kantor kryptowalut Warszawa

maj 05 2022 14:19 | mentalny w Inne

Chcesz inwestować w Bitcoin lub inne kryptowaluty, ale nie masz czasu na wyprawy do wyspecjalizowanych kantorów? Nic straconego! Jeśli tylko jesteś z Warszawy lub okolic, nasz mobilny kantor może zjawić się pod wskazanym adresem. To nowatorskie i niezwykle dogodne rozwiązanie, z którego korzysta już wielu klientów.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Czy warto pożyczać pieniądze na zakup kryptowalut?

lis 27 2018 19:34 | mentalny w Inne

O kryptowalutach czyli o wirtualnych pieniądzach słyszał już chyba każdy z nas. Jedni wiedzą na ich temat więcej, inni nieco mniej, jednak z całą pewnością na wyobraźnię każdego z nas działają informację na temat zysków, jakie można z handlu kryptowalutami uzyskać. W związku z tym, coraz więcej osób zastanawia się, czy nie jest to dobry moment by spróbować swych sił w handlu Bitcoinem, czy też innymi wirtualnymi walutami.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Program fakturowy do magazynu organizuje i przy...

gru 29 2021 19:55 | mentalny w Inne

Magazyn i magazynowanie towarów, to jeden z kluczowych składników łańcucha dostaw w działalności produkcyjnej oraz w dystrybucji i pośrednictwie dostaw towarów. To dlatego każdy przedsiębiorca przykłada tak ogromne znaczenie do wyposażenia magazynu, optymalizacji przestrzeni magazynowej oraz zarządzania i logistyki przepływu towarów. Właściwe zarządzanie magazynem i wiedzą o zawartości magazynu decyduje o płynności produkcji i dystrybucji towarów, czyli wpływa bezpośrednio na przychody i rozchody w przedsiębiorstwie.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Czy adwokat może mieć kancelarię prawną?

gru 16 2021 00:29 | mentalny w Inne

Kancelaria prawna może być prowadzona przez każdego urzędnika, który jest po studiach wyższych prawniczych. Zatem także adwokat może mieć własną kancelarię. Może on zatrudniać na umowę wszystkich specjalistów z dziedziny prawa. Jest tylko jeden wyjątek.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Nowoczesne zarządzanie produkcją – analiza prod...

lip 22 2021 14:43 | mentalny w Inne

Dlaczego wskaźniki efektywności produkcji są niezbędne? Odpowiednie zarządzanie procesami zachodzącymi w przedsiębiorstwie o profilu produkcyjnym to nie tylko podejmowanie decyzji na szczeblu operacyjnym (np. dostawy materiałów, organizacja harmonogram...

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Kredyt na PIT - podstawowe informacje dla zaint...

lip 22 2021 12:53 | mentalny w Inne

Kredyt na PIT to specjalna oferta przygotowana przez banki dla klientów, którzy chcą ubiegać się o przyznanie pewnego wsparcia finansowego. Kluczową informacją jest to, że w rocznym zeznaniu podatkowym PIT 37 przedstawiciele banków znajdą wszystkie istotne informacje na temat potencjalnego pożyczkobiorcy. To duże ułatwienie przy podejmowaniu ostatecznej decyzji.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    *****

Modele sukienek dla każdej kobiety od Lavard

maj 26 2021 10:55 | mentalny w Inne

Sukienka formalna jest niezbędnym elementem szafy nowoczesnej kobiety sukcesu. Obok garnituru damskiego jest powszednim wyborem wielu dziewczyn pracujących w urzędach wymagających dress code. Jakie zasady rządzą takim stylem? Przyjrzyjmy się im z bliska.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Jak zoptymalizować koszty w firmie?

kwi 19 2021 19:18 | mentalny w Inne

Nie tylko w dobie pandemii dobrze mieć firmowy budżet pod pełną kontrolą. Można to zrobić na wiele sposobów. Warto też trzymać się kilku podstawowych zasad, które pozwalają zminimalizować niepotrzebne wydatki oraz poprawić funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Zależy Ci na najtańszym OC? Zobacz, jak możesz...

cze 22 2020 19:18 | mentalny w Inne

Wiele osób myśli, że kupno nowego samochodu wiąże się z jednym wydatkiem: faktyczną ceną zapłaconą poprzedniemu właścicielowi. Zanim jednak zdecydujemy się na zmianę pojazdu “na lepszy model”, warto zastanowić się nad dodatkowymi wydatkami z tym związanymi. Prócz formalności po zakupie, takimi jak rejestracja czy podatek od zakupu, czeka nas także wykupienie ubezpieczenia komunikacyjnego. Czym jest ubezpieczenie OC i jak znaleźć najtańsze polisy?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Poradnik dla osób wypełniających deklarację PIT-36

lut 26 2021 18:12 | mentalny w Inne

Każdego roku podatnicy mają obowiązek wypełnienia deklaracji podatkowej. Jedną z najpopularniejszych jest PIT-36, który można wypełnić na przykład w sytuacji, gdy prowadzi się pozarolniczą działalność gospodarczą lub uzyskuje przychody z najmu.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

System HR w chmurze – niskie koszty, wysoki kom...

gru 31 2020 15:00 | mentalny w Inne

Oprogramowanie do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa stało się obecnie nieodłącznym elementem każdej dużej i średniej firmy. Nowoczesny system HR to zestaw cyfrowych narzędzi administracyjnych, które pomagają osiągnąć wysoką wydajność w codziennej pracy. Warto podkreślić jednak, że oprogramowanie kadrowo płacowe występuje w wielu zróżnicowanych konfiguracjach, różniących się oferowanymi funkcjonalnościami. Dlaczego warto postawić na system HR, korzystający z technologii cloud?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Jak randkować, kiedy toniemy w długach?

sty 31 2020 16:42 | mentalny w Inne

Jeśli mielibyśmy wymienić jedną rzecz, której nauczyły nas portale randkowe byłoby to “na każdego gdzieś tam czeka miłość”. Ciężko jednak znaleźć kogoś, kto szuka partnera z mnóstwem długów, mimo że większość z nas ma przynajmniej kilka. Oczywiście, mo...

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

COVID-19 zagraża polskiemu wzrostowi gospodarczemu

maj 25 2020 09:27 | mentalny w Inne

Rok 2020 miał być „złotym rokiem” dla polskiej gospodarki, kontynuacją prawie dwudziestoletniego okresu wzrostu gospodarczego, który średnio wynosił 4,2% rocznie między 1992, a 2019 rokiem. Taki wzrost sprawił, że Polska jest siódmą co do wielkości Gos...

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Co powinien mieć samochód pomocy drogowej

lut 16 2020 19:31 | mentalny w Inne

Każdy kto widział chociaż raz samochód pomocy drogowej wie, że wyróżnia się on spośród innych pojazdów. Ale jego wygląd nie jest przypadkowy. Specjalne przepisy określają jak takie pojazdy powinny wyglądać i co powinny mieć na swoim wyposażeniu. I właś...

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    *****

Jak łatwo i tanio znaleźć lawetę

lut 16 2020 19:27 | mentalny w Inne

Zazwyczaj mało który kierowca wsiadając do swojego samochodu bierze pod uwagę fakt, że może się ona zepsuć. A przecież każdemu z nas może się to przytrafić. Dlatego zanim do takiej sytuacji dojdzie, powinniśmy się do niej odpowiednio przygotować. Pozwo...

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    *****


Jak nie przepłacać za wynajęcie lawety

lut 16 2020 19:22 | mentalny w Inne

Chyba nikt z nas nie lubi płacić za jakiś produkt lub usługę więcej niż musi. To właśnie dlatego staramy się zawsze szukać tańszych opcji, oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej jakości produktu czy usługi. Nie inaczej jest w przypadku korzystania z p...

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    *****

Jak sfinansować dużą imprezę w plenerze

lut 14 2020 00:13 | mentalny w Inne

Jeszcze kilkanaście lat temu, trudno było sobie wyobrazić wesele, chrzciny czy inną imprezę w plenerze. Imprezy tego rodzaju odbywały się w specjalnych do tego przystosowanych domach weselnych, restauracjach czy też w naszych domach. Jednakże od tego c...

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Gdzie i kiedy możemy wymienić zniszczony banknot

sty 17 2020 13:44 | Marcin w Inne

Chyba każdemu z nas zdarzyło się widzieć uszkodzony banknot. Często zresztą sami spowodowaliśmy jakieś uszkodzenia. Zazwyczaj są one niewielkie i po sklejeniu banknot wkładamy do portfela by zapłacić nim przy najbliższej okazji. Co jednak możemy zrobić, gdy banknot ma poważne uszkodzenia. Czy możemy go wymienić? A jeśli tak to gdzie?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Inwestowanie w towary i surowce – jak handlować...

sty 10 2020 14:25 | mentalny w Inne

Inwestowanie w waluty i kryptowaluty nie dziwi już nikogo. Podobnie sprawa ma się z niektórymi surowcami szlachetnymi, np. złotem, które uważane jest zresztą za jeden z bezpieczniejszych aktywów. Na tym jednak lista inwestycji się nie kończy. Wielu traderów doskonale zdaje sobie sprawę, że zysk może przynieść ulokowanie kapitału w różnego rodzaju towarach. Inwestycja w miedź, bydło lub kakao - handel towarami to wciąż opłacalna i aktualna metoda skutecznego inwestowania.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Ile trzeba wydać, by kupić dobrej jakości łyżwy?

gru 13 2019 15:11 | mentalny w Inne

Coraz więcej osób decyduje się na posiadanie osobistych łyżew. Zakupienie własnych łyżew jest rozwiązaniem bardziej higienicznym. Dla wielu osób właśnie to jest argumentem skłaniającym ich do zakupu własnych. W perspektywie czasu, jest też bardziej opłacalne niż ciągłe ich wypożyczanie. Już teraz warto zastanowić się nad zakupem własnych łyżew i spędzeniem sezonu zimowego w sposób aktywny. Jaka jest kwota, którą powinniśmy wydać, aby zakupić sprzęt dobrej jakości?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Czym tak naprawdę zajmuje się prawnik?

lis 22 2019 14:10 | mentalny w Inne

Zawód wspomniany w tytule jest na tyle powszechny, że wszyscy wiedzą, czym się taka osoba zajmuje. Czy raczej wszystkim się zdaje, że wiedzą. Bo gdyby trzeba było wymienić kilka czynności, których podejmuje się prawnik, czy byłoby to takie proste? No właśnie niekoniecznie.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Kiedy należy nam się zwrot podatku?

paź 14 2019 16:41 | mentalny w Inne

Na co dzień nie zastanawiamy się, jaką kwotę podatku płacimy do Urzędu Skarbowego. Zwłaszcza gdy jesteśmy zatrudnienie na etacie i naszą daninę do US odprowadza nasz pracodawca. Jednak w momencie gdy zbliża się rozliczenie podatkowe, coraz więcej osób...

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    *****

Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela – czy warto?

wrz 03 2019 18:18 | mentalny w Inne

Otrzymując decyzję z zaniżoną kwotą odszkodowania często zastanawiamy się, czy warto złożyć odwołanie od decyzji zakładu ubezpieczeń. Czy pisanie odwołania to faktycznie skuteczny sposób na uzyskanie odszkodowania w należnej wysokości? Zaniżone odszko...

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----