Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

* * * * *

Co powinien mieć samochód pomocy drogowej


Każdy kto widział chociaż raz samochód pomocy drogowej wie, że wyróżnia się on spośród innych pojazdów. Ale jego wygląd nie jest przypadkowy. Specjalne przepisy określają jak takie pojazdy powinny wyglądać i co powinny mieć na swoim wyposażeniu. I właściciele firm świadczących tego typu usługi muszą się do nich stosować.

Każdy pojazd który będzie używany jako pomoc drogowa musi mieć homologację. Aby ją uzyskać, samochód pomocy drogowej musi mieć kabinę w kolorze żółtym. Musi mieć sygnalizator świetlny, widoczny z każdej strony pojazdu. Widoczność ta musi wynosić co najmniej 150 m. Kolejnym wymogiem jest posiadanie holu giętkiego do holowania motocykli i holu sztywnego do holowania samochodów. Idąc dalej na liście wymogów znajdziemy zestaw świateł, którym będzie oznaczony holowany pojazd w momencie gdy nie może on użyć własnych świateł. Natomiast jeśli pojazd transportowany na lawecie będzie wystawał poza jej obręb, musimy go oznaczyć biało czerwonymi oznaczeniami, które także powinny być na stanie takiego pojazdu.

Dodany obrazek


Oczywiście trudno sobie wyobrazić pojazd pomocy technicznej bez dodatkowego wyposażenia. I tak powinien on mieć podnośnik, kompresor, skrzynkę z kompletem narzędzi itd. Wszystko to po to, aby móc zdiagnozować awarię na miejscu. Może okazać się, że wystarczy tylko kilka minut i samochód będzie sprawny, więc będziemy mogli zrezygnować z holowania. Zwłaszcza jeśli kierowca którym takim pojazdem jeździ zna się na mechanice.

Pojazd pomocy technicznej musi być także “przyjazny” dla kierowcy, którego samochód się zepsuł. Dlatego powinien on posiadać wygodne miejsce w kabinie. Musimy mu też dać szansę naładowania telefonu komórkowego, dostęp do sieci internetowej itp. Z punktu widzenia osoby, która potrzebuje pomocy jest to bardzo ważne. Jeśli będzie miała do dyspozycji wiele “dodatków” na pewno będzie bardziej zadowolona z usługi.

Jeżeli nasze lawety będą w odpowiedni sposób wyposażone, na pewno łatwiej będzie je transportować czy naprawiać na miejscu zdarzenia. Dlatego nie warto oszczędzać na narzędziach czy sprzęcie, gdyż może to mieć negatywny wpływ na rozwój naszej firmy.

Artykuł powstał przy współpracy z pomoc drogowa Świecko naprawa0 Komentarze