Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Co to są opcje binarne?

opcje binarne

Zarabiać i to najlepiej bez większego wysiłku chciałby każdy z nas. Dlatego wciąż poszukujemy nowych rozwiązań, które sprawią, że na naszym koncie w banku ciągle będą przybywały dodatkowe pieniądze. Są różne rodzaje inwestycji. Jedni wolą inwestować w sposób bezpieczny. W związku z tym osoby takie zakładają lokaty w banku, konta oszczędnościowe czy kupują Obligacje Skarbu Państwa. Niestety obniżone ryzyko sprawia, że zyski jakie mamy szansę osiągnąć z bezpiecznych inwestycji jest niewysokie. W związku z tym, część inwestorów decyduje się na podjęcie większego ryzyka i wpłaca woje środki finansowe w instrumenty, które z jednej strony mogą sprawić, że część naszych pieniędzy możemy stracić, jednakże jeżeli nasze decyzje będą prawidłowe, możemy dzięki nim uzyskać ponadprzeciętne zyski.

Co należy do takich instrumentów? Na pewno Giełda Papierów Wartościowych czy rynek FOREX. Ostatnio pojawił się jeszcze jeden instrument inwestycyjny, który pozwala nam osiągnąć ponadprzeciętne zyski. Mowa tu o opcjach binarnych.

Co to są opcje binarne? Jest to stosunkowo nowy produkt inwestycyjny, który powstał wraz z rozwojem nowoczesnych technologii. Wszystko wydaje się tu wyjątkowo proste. Po prostu musimy przewidzieć czy instrumenty finansowe takie jak akcje, waluty czy metale szlachetne po określonym czasie zdrożeją czy też ich wartość spadnie. Okres czasowy może być tu bardzo różny od minuty po kilka godzin. Zarabiamy, jeżeli prawidłowo przewidzimy czy dany instrument zwiększy swoją wartość lub ją zmniejszy.

Każdy kto szuka możliwości zarabiania na opcjach binarnych z całą pewnością zauważy, że najpopularniejsze są ich dwa rodzaje.
  • Opcje typu dół/góra. W tym przypadku określamy, czy po zakończeniu przedziału czasowego instrument który obstawiamy zwiększy swoją wartość czy też zmniejszy. Przykładowo w chwili rozpoczęcia opcji, cena złota to 1000 dolarów. Naszym zadaniem jest przewidzenie, czy po np. 15 minutach cena za zwiększy się lub zmniejszy. Jeżeli postawimy że tak, wygrywamy, gdy cena jest wyższa niż 1000 dolarów, ale gdy cena będzie niższa, tracimy nasze pieniądze.
  • Opcje typu dotknięcie/brak dotknięcia. W tym przypadku musimy założyć, czy cena danego aktywu „dotknie” lub „nie dotknie” określonego przedziału w określonym czasie. Przykładowo cena złota wynosi 1000 dolarów. Naszym zadaniem jest przewidzenie czy cena w ciągu 30 minut podniesie się do 1004 dolary. Jeżeli przyjmiemy że tak i w tym czasie, chociaż raz cena osiągnie poziom 1004 dolary wygrywamy. Jeżeli cena nie przekroczy tej wartości, tracimy nasze pieniądze.
Jak widać, opcje binarne to spekulacja i wiąże się ze sporym ryzykiem. Na pewno oprócz wiedzy na temat instrumentów finansowych, musimy więc mieć sporo szczęścia.
Każdy kto chce zarabiać dzięki opcją binarnym, musi przede wszystkim założyć sobie konto u jednego z brokerów opcji binarnych. Na początku dobrze jest założyć sobie konto demo, na którym możemy poznać wszelkie zależności „rządzące” tym Światem bez inwestowania naszych prawdziwych środków. Gdy uznamy, że wiemy już „o co w tym wszystkim chodzi”, możemy zdecydować, czy warto zainwestować prawdziwe pieniądze, czy jest to może opcja dla nas zbyt ryzykowna.0 Komentarze