Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Co to system OGNIVO


OGNIVO, jest to system, który umożliwia wymianę informacji, pomiędzy podmiotami, które są wskazane przez prawo. Do podmiotów tych zaliczamy banki, Urzędu Skarbowe, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Pocztę Polską, izby celne, komornicy, sądy i prokuratury. Najważniejsze są tu banki, które mogą np. komornikowi sądowemu przesłać szybko niezbędne informacje, na temat rachunków bankowych, aby mogli oni przeprowadzić postępowanie egzekucyjne.
To właśnie dla komorników, system OGNIVO ma niezmiernie ważną rolę. Dzięki niemu, cała procedura związana ze sprawdzeniem banków, w których dłużnik ma konto skraca się do niezbędnego minimum. Komornik, przesyłając zapytanie dotyczące konkretnych dłużników, w sposób automatyczny odbiera informacje z systemu, dzięki czemu błyskawicznie może on dowiedzieć się, gdzie interesująca go osoba ma konto.

Jakie zalety ma system OGNIVO:

- oszczędność – system eliminuje korespondencję „papierową” pomiędzy bankami i inycmi instytucjami, co znacznie zmniejsza koszty związane z wymianą informacji,

- czas – zmniejsza się czas, potrzebny do wymiany informacji,

- możliwość monitorowania zapytań – system OGNIVO pozwala na monitorowanie wysłanych zapytań czy reklamacji.

W systemie OGNIVO uczestniczą praktycznie wszystkie banki i SKOK-i.0 Komentarze