Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Co zrobić ze starą, zniszczoną i niepotrzebną biżuterią?


Niemal w każdym domu znajdzie się stara, zniszczona i nieużywana biżuteria, która czasy świetności ma dawno za sobą. Często trzymamy ją z powodów sentymentalnych, a często po prostu nie mamy co z nią zrobić, a wyrzucić nie wypada. I słusznie, bo nawet stara i zniszczona biżuteria może mieć wartość. Jeżeli jest wykonana ze złota lub srebra, możemy ją sprzedać.
Czy lombard jest dobrym rozwiązaniem?
Zazwyczaj, pierwsze co przychodzi nam na myśl, kiedy zamierzamy sprzedać biżuterię, to udanie się do lombardu, który prowadzi skup złota i skup srebra. Nie jest to jednak najbardziej korzystne rozwiązanie. W przypadku próby sprzedania biżuterii w takich miejscach, musimy liczyć się z dużą marżą, jaką naliczają sobie właściciele, a co za tym idzie, również i mniejszym zarobkiem. Biżuteria sprzedawana do lombardów, zazwyczaj jest profesjonalnie odnawiana i wystawiana do ponownej sprzedaży po wiele większej cenie.

Gdzie korzystnie sprzedać złoto i srebro?
Najbardziej korzystną opcją sprzedaży złota i srebra jest wizyta w specjalnym skupie metali szlachetnych. Daje nam to okazję do uzyskania optymalnej ceny opartej o rzetelną i uczciwą wycenę kosztowności. Profesjonalne skupy złota i srebra dokonają analizy wartości biżuterii. Najważniejsza jest waga kruszcu. Cena jaką uzyskamy będzie rynkową wartością kruszcu. Dużym plusem jest fakt, że pieniądze zostaną wypłacone od razu, gotówką.

E-skup złota
W ostatnich latach coraz bardziej powszechne stają się internetowe skupy metali szlachetnych. Stwarzają one okazję do sprzedaży kruszcu bez wychodzenia z domu, co zapewnia bardzo dużą wygodę i komfort. Transakcja odbywa się przy pomocy Poczty Polskiej lub usług świadczących przez profesjonalne firmy kurierskie. W przypadku tej pierwszej, należy dokonać wysyłki kruszcu w postaci przesyłki wartościowej, w przeciwnym razie nasza biżuteria nie będzie chroniona ubezpieczeniem, a Poczta nie weźmie odpowiedzialności za ewentualne zgubienie przesyłki.


Biżuteria powinna być oczyszczona z dodatków, jak np. kamienie. W przypadku firmy, która prowadzi jedynie internetowy skup kruszcu i nie posiada stacjonarnego punktu, możemy liczyć na otrzymanie lepszej ceny. Na rynku panuje bowiem olbrzymia konkurencja, a firmy, które wykazują mniejsze koszty prowadzenia działalności (brak opłat za wynajem lokalu) mogą sobie pozwolić na chwyty, które mają na celu przyciągnięcie klienta, jak np. zwiększenie kwoty za gram kruszcu. Warto sprawdzić e-skup złota pod adresem http://zlotagotowka.pl/. To możliwość zarobienia na starym i niepotrzebnym przedmiocie.


Dodany obrazek


Jak dokonywana jest wycena?
Najważniejszymi parametrami, które brane są pod uwagę podczas dokonywania wyceny są waga i próba złota i srebra. Ceny naliczane są od gramów. Wartość kruszcu jest zmienna i zależy od wielu czynników. Obecnie, za gram złota możemy otrzymać ok. 140,97 zł. W przypadku srebra, za jeden gram jakości dwudziestu czterech karatów jest to cena 1,46 zł, a piętnastu karatów 0,91 zł. Biżuteria może posiadać certyfikaty, na których oznaczone są wszystkie ważne parametry oraz cena danego produktu. Nie znaczy to jednak, że taką kwotę otrzymamy. Skup wypłaci jedynie za wartość kruszcu, z którego biżuteria została wykonana.0 Komentarze