Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Dlaczego warto korzystać z usług biura rachunkowego?


Prowadzenie działalności gospodarczej stawia przed osobą która się na nią zdecydowała wiele dylematów. Jednym z nich, jest sposób prowadzenia księgowości. Można zatrudnić do firmy księgowego i można zlecić to zadanie do biura rachunkowego. Przeanalizujmy, co może nam się bardziej opłacać.
Jeżeli zatrudnimy do firmy księgowego, musimy zawsze liczyć się z tym, że może on w każdej chwili odejść, pozostawiając nas z niedokończonymi spawami. Ponadto, może się rozchorować i w dalszym ciągu będziemy mieć problem z księgowością. Natomiast jeżeli podpiszemy umowę z biurem rachunkowym, nie będą interesować nas urlopy czy choroby księgowych, gdyż biuro rachunkowe „musi” zająć się naszymi sprawami i w związku z tym powinno zawsze nas wysłuchać i rozwiązać nasze problemy.

Wiele osób prowadzących działalność gospodarczą myśli, że korzystanie z usług biura rachunkowego jest drogie. Ale zastanówmy się, jeżeli zatrudnimy do firmy księgowego, musimy płacić mu pensję, musimy ponosić koszty szkoleń, kursów itp. Ponadto musimy przygotować mu miejsce pracy (biurko, komputer, oprogramowanie), a to wszystko kosztuje. Jak więc pokazuje praktyka, biura księgowe Warszawa są tańsze, niż zatrudnienie księgowych.

Kolejną przesłanką mówiącą, że lepiej skorzystać z usług biura rachunkowego, jest odpowiedzialność za błędy. Co do zasady, to właśnie biuro księgowe odpowiada za wszelkie pomyłki. I w związku z tym, właściciel biura musi ponosić wszelkie koszty, jakie z tych błędów wynikają. Zwykle biura rachunkowe mają polisę OC, dzięki czemu odzyskanie pieniędzy nie jest trudne. W przypadku księgowego, jego odpowiedzialność zwykle nie może przekraczać trzech pensji, a szkody wynikające z błędów księgowych mogą być o wiele wyższe.

Każdy kto prowadzi działalność gospodarczą, musi sam odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zatrudnić do firmy księgowego, czy może lepiej skorzystać z usług biura rachunkowego. Jednak jak pokazuje praktyka, coraz więcej biznesmenów decyduje się na to drugie rozwiązanie, czyli na podpisanie umowy z biurem księgowym.0 Komentarze