Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Ile trzeba wydać, by kupić dobrej jakości łyżwy?


Coraz więcej osób decyduje się na posiadanie osobistych łyżew. Zakupienie własnych łyżew jest rozwiązaniem bardziej higienicznym. Dla wielu osób właśnie to jest argumentem skłaniającym ich do zakupu własnych. W perspektywie czasu, jest też bardziej opłacalne niż ciągłe ich wypożyczanie. Już teraz warto zastanowić się nad zakupem własnych łyżew i spędzeniem sezonu zimowego w sposób aktywny. Jaka jest kwota, którą powinniśmy wydać, aby zakupić sprzęt dobrej jakości?
Jazda na łyżwach w porównaniu z innymi rodzajami sportu, nie wymaga od nas dużych nakładów finansowych - kredyt na łyżwy na pewno nie będzie potrzebny. Poza samymi łyżwami, nie potrzebujemy żadnego dodatkowego sprzętu. Ceny łyżew zależą od wielu czynników, m.in. od ich rodzaju, materiału z którego zostały wyprodukowane, a także od naszych własnych preferencji.

Kupując sprzęt sportowy, chcemy przede wszystkim by był:
  • wytrzymały,
  • wygodny,
  • bezpieczny.
Łyżwy figurowe przeznaczone są zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych, wykonujących skomplikowane akrobacje na lodzie. Świetnie chronią kostkę przed skręceniem – są mocno usztywnione i wysokie. Spore znaczenie ma rodzaj materiału użyty do ich produkcji.

Dlaczego warto zainwestować w łyżwy wykonane ze skóry naturalnej?

Warto wybrać figurówki zrobione ze skóry naturalnej, gdyż jest ona bardziej wytrzymała, niż skóra syntetyczna. Obuwie wykonane ze skóry naturalnej zapewnia nam też większy komfort: stopa nie poci się w nim aż tak bardzo jak w syntetycznym. Łyżwy wykonane ze skóry mogą być początkowo niewygodne, lecz z czasem materiał ten poddaje się i idealnie dopasowuje się do stopy. Łyżwy wykonane z naturalnej skóry posłużą nam nawet przez kilka lat. Ich koszt to ok. 100-250 zł.

Co z łyżwami hokejowymi - jaki to wydatek?

Łyżwy hokejowe – jest to sprzęt dla osób bardziej zaawansowanych, przeznaczony do gry w hokeja. Ceny łyżew hokejowych dostępnych na rynku rozpoczynają się od 80 zł, warto jednak wybrać łyżwy droższe, najlepiej renomowanej marki. Zaopatrzmy się w łyżwy wykonane ze skóry naturalnej i przeznaczone do jazdy profesjonalnej, co zapewni nam większe bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy. Warto zwrócić uwagę na sposób zapinania klamer i ich jakość. W tanich łyżwach będą one raczej słabe i po kilku użyciach mogą wymagać naprawy lub wymiany. Na łyżwy hokejowe warto przeznaczyć więc ok. 200-250 zł. Wyższa cena znacząco wpływa na ich jakość i wytrzymałość.

Zakup łyżew - jak zrobić to mądrze?

Cena łyżew zależeć może również od miejsca, w którym je zakupujemy – warto porównać ceny odwiedzając różne strony sportowych sklepów internetowych. Dobrej jakości łyżwy (sprawdź tutaj: www.asport.pl/k/293/lyzwy-dla-dzieci/) możemy zakupić już za ok. 150-200 zł. Jeśli chodzi o sport, nie jest to wygórowana kwota. W przypadku pytań warto zapytać o radę konsultanta danej firmy – z pewnością chętnie doradzi nam on łyżwy wysokiej jakości w dobrej cenie.0 Komentarze