Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Jak randkować, kiedy toniemy w długach?


Jeśli mielibyśmy wymienić jedną rzecz, której nauczyły nas portale randkowe byłoby to “na każdego gdzieś tam czeka miłość”. Ciężko jednak znaleźć kogoś, kto szuka partnera z mnóstwem długów, mimo że większość z nas ma przynajmniej kilka. Oczywiście, możesz próbować do czego zachęcamy na https://topserwisrandkowy.pl/.

Każda grupa wiekowa ma zazwyczaj różne rodzaje długów. Osoby w wieku 35 lat i poniżej są najbardziej obciążone długami edukacyjnymi, a przeciętne gospodarstwo domowe ma 14 800 dolarów kredytu studenckiego. Starsze grupy wiekowe są bardziej skłonne do zaciągania długów hipotecznych, co zazwyczaj nie jest uważane za coś złego.

Czy dług przekreśla twoje szanse?

Życie z długiem stało się normą dla większości ludzi - całkowite zadłużenie kart kredytowych dla wszystkich Amerykanów osiągnęło rekordowy poziom ponad 1 biliona dolarów w 2017 roku. Jednak niewielu twierdzi, że jest skłonnych rozważyć partnera, który ma znaczne zadłużenie.

Kiedy próbujesz randkować obciążony długiem, przekroczenie kilku pierwszych randek może okazać się wyzwaniem. Zakładając, że posiadany dług ogranicza twoje wydatki.

"Pieniądze decydują o tym, gdzie się wybierasz na randki i co robisz dla zabawy" - powiedziała Christi Garner, licencjonowana terapeutka z małżeństwa i rodziny. Filmy, kolacje, napoje i inne wspólne wydatki na randki mogą nie mieścić się w twoim budżecie.

Nawet jeśli dług nie zawsze ogranicza budżet randkowy danej osoby, potencjalni partnerzy mogą nadal nie chcieć angażować się zbytnio z kimś, kto może wnieść dużo długu do długoterminowego związku.

Ale to nie oznacza, że możesz znaleźć miłość tylko wtedy, gdy jesteś wolny od długów.

"Jeśli ci spośród nas, którzy szukają miłości, odrzuciliby z miejsca kogoś z długiem, nasza pula randek byłaby bardzo ograniczona", powiedziała Jennifer McDermott, adwokatka ds. konsumenckich w firmie Finder.

Jak radzić sobie z długami podczas randek?

Chociaż niektórzy ludzie uważają każdy dług za powód do zerwania, okazuje się, że wielu innych jest skłonnych go zaakceptować. Chodzi o to, jak przedstawiasz swoją sytuację.

Oto kilka rad:

Wcześnie zacznij rozmowę o pieniądzach

Ekspert od związków, April Masini, powiedziała, że rozmowa o pieniądzach na pierwszej randce jest w pełni odpowiednia. "Nie musisz wymieniać się wynikami FICO przed pierwszym pocałunkiem, ale porozmawiaj o miejscu zamieszkania, czynszu, spłacie kredytu hipotecznego, karierze i tym, jakie masz plany na podróże, przyszłość, itp.

Prowadzenie tego typu rozmów od razu może pomóc tobie i twojej randce dowiedzieć się, czy twój styl życia i aspiracje są zgodne oraz czy warto zobaczyć się ponownie. Nie musisz się tego wstydzić.

"Możesz łatwo skomplementować swoją randkę i dowiedzieć się o jej finansach, mówiąc coś w stylu ... 'Kocham okolicę, w której mieszkasz, czy czynsz jest tam bardzo wysoki?'" mówi Masini.

Kiedy twoja randka otworzy się na temat swoje sytuacji finansowej, będziesz czuł się bardziej komfortowo dzieląc się niektórymi szczegółami.

Porozmawiaj konkretnie o długach

Jeśli twoje pierwsze kilka randek poszło dobrze i wydaje się, że macie podobne spojrzenie na pieniądze, pora zagłębić się w szczegóły. Ważne jest, aby nie tylko wyczuć drugą osobę w kwestii tolerancji długu, ale dowiedzieć się też, jaka jest jej sytuacja.

"To niewygodne, ale musisz się do tego przyzwyczaić", powiedziała Masini. W rzeczywistości, rozmowa o długach jest tak samo ważna jak rozmowa o chorobach przenoszonych drogą płciową i kontroli urodzeń z potencjalnym partnerem.

Ujawnij swój numer

Nie, nie mówimy o tym numerze. Jeśli planujesz przyszłość z osobą, z którą się spotykasz, dobrym pomysłem jest ujawnienie, ile masz długów, zanim sprawy staną się zbyt poważne.

"To niesprawiedliwe marnować swój czas lub czas partnera, jeśli masz dług wobec dealera, a oni nie", powiedziała Masini. "Z drugiej strony, ktoś bez długów może docenić twoją szczerość w ujawnianiu tego. Mogą nie zwracać uwagi na dług przy twojej chęci spłacenia go".

Dlatego ważne jest, aby być szczerym nie tylko co do tego, ile masz długów, ale jakie kroki podejmujesz, aby sobie z tym poradzić. Przyznaj się, jakie decyzje doprowadziły do nagromadzenia długu i jaki masz plan jego spłaty. Wiedza o tym, że masz plan, będzie o wiele bardziej uspokajająca dla partnerów.

Wiedz, kiedy ruszać dalej

Mówią, że musisz pocałować wiele żab, zanim znajdziesz swojego księcia lub księżniczkę. Jeśli masz znaczny dług, ważne jest, abyś zrozumiał, że czasami możesz być żabą - i to jest w porządku. Lepiej jest wcześnie dotrzeć na tę samą stronę i zdać sobie sprawę, że nie jesteś z kimś kompatybilny, niż trzymać swój dług w tajemnicy i zrzucić go na nich później.

"W rzeczywistości miłość nie załatwi wszystkiego, musimy być odpowiedzialni za zaakceptowanie tego, jaką mamy historię pieniędzy i jaką historię chcemy zrobić".0 Komentarze