Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Jak szybko wynająć mieszkanie?


Kupiłeś nowe mieszkanie i planujesz je wynająć? A może już je masz tylko nie wiesz od czego zacząć? Jest to bardzo dobra lokata kapitału. Bez wysiłku możesz zarabiać sporą sumę pieniędzy. Oto kilka praktycznych wskazówek, z którymi należ się zapoznać przed wynajęciem mieszkania – komentuje prezes zarządu BOSS pożyczka, Ewelina Nadworna.
Pamiętaj, że zakup mieszkania jest bardzo poważną inwestycją. Przed wynajęciem swojego lokum zapoznaj się z kilkoma ważnymi aspektami. Dzięki temu uchronisz się przed problemami związanymi między innymi z nieuczciwymi wynajmującymi. Wszystkie przepisy prawne dotyczące umowy najmu znajdziesz w Kodeksie Cywilnym. Zapoznaj się z nimi, a będziesz wiedział jakie masz prawa, ale i zarazem obowiązki – dodaje ekspert BOSS pożyczka.

LOKATORZY

Wybór odpowiednich lokatorów jest jedną z najbardziej kluczowych decyzji, którą będziesz musiał podjąć. Jest to dość ciężka decyzja. Przed podpisaniem umowy dowiedz się czegoś więcej o swoich przyszłych lokatorach. Zapytaj czym się zajmują, czy palą lub czy zamierzają mieszkać ze zwierzętami. Jeśli masz jakieś pytania, śmiało je zadawaj. Musisz czuć, że podjąłeś właściwą decyzję. Dzięki temu unikniesz kłopotliwych sytuacji i niepotrzebnych stresów.

UMOWA

Wszystkie przepisy prawne dotyczące umowy najmu mieszkania znajdziesz w Kodeksie Cywilnym (art. 690-692). Zapoznaj się z nimi bardzo dokładnie, a będziesz wiedział co możesz zrobić, a czego nie. Kolejnym aspektem jest umowa. Do najważniejszych danych, które powinny się w niej znaleźć zaliczają się dane takie jak: imiona i nazwiska lokatorów, termin spłaty oraz wysokość czynszu, jak i okres wypowiedzenia. Aby czuć się bezpieczniej możesz sporządzić taką umowę przy pomocy swojego notariusza. Dzięki temu unikniesz popełnienia błędów i zawrzesz w umowie wszystkie najważniejsze aspekty. Co więcej, możesz w niej wymienić prawa i obowiązki twoje jako właściciela, jak i swoich współlokatorów. Pamiętaj, że odpowiedzialność osób mieszkających w mieszkaniu jest solidarna.
Ważną kwestią jest również swoistego rodzaju zabezpieczenie. Do najpopularniejszych należy kaucja. Jest to suma równoważna wysokości 1 miesiąca czynszu. Ustaloną kwotę należy przesłać na konto właściciela tuż po podpisaniu umowy. W razie jakichkolwiek usterek, spowodowanych przez twoje niewłaściwe działania, właściciel mieszkania będzie mógł je pokryć z otrzymanej kwoty. Jeśli wszystko będzie w porządku, to po wygaśnięciu umowy najmu kwota ta zostanie ci zwrócona.

OPŁATY, PŁATNOŚCI I PODATKI

Przed wstawieniem ogłoszenia koniecznie musisz wyliczyć wszystkie koszty. Ustal wysokość czynszu oraz wysokość sumy pobieranej za wodę, gaz, media, Internet oraz gaz. W tym celu możesz przejrzeć różne strony internetowe i dowiedzieć się za jaką kwotę możesz wynająć swoje lokum. Przy ustalaniu ceny weź pod uwagę rodzaj zabudowy itp.
Istotnym aspektem są również podatki. Kwota uzyskana z wynajmu jest swoistego rodzaju comiesięcznym dochodem w konkretnej wysokości. Koniecznie zgłoś się do urzędu skarbowego w celu dopełnienia wszelakich formalności. Wysokość podatku zależy głównie od wybranej przez nas formy opodatkowania. Osoby prywatne mają dwie możliwości. Możesz wżynając mieszkanie na zasadach ogólnych lub na zasadzie ryczałtu. Pierwsza opcja to podatek w wysokości 18 lub 32 %, a druga to tylko około 9 %. Pamiętaj, że jeśli wynajmujesz swoje mieszkanie na zasadach ogólnych to nie ma potrzeby zgłaszania najmu w urzędzie skarbowym.
Po przeczytaniu powyższego vademecum będziesz już wiedział wszystko na temat zasad, którymi należy się kierować przy wynajęciu mieszkania. Dzięki temu unikniesz wszystkich bardzo często popełnianych błędów. Zrób wszystko tak, aby cały proces przebiegł sprawnie i bez zbędnych problemów – komentuje ekspert BOSS pożyczka.

Więcej informacji na temat pożyczek można znaleźć na stronie: https://bosspozyczka.pl/

***

BOSS pożyczka to łatwy sposób finansowania potrzeb małych i średnich przedsiębiorców, startup'ów i osób pracujących w oparciu o samozatrudnienie, nawet od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej.
WERONIKA LECHAŃSKA0 Komentarze