Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

* * * * *

Kiedy należy nam się zwrot podatku?


Na co dzień nie zastanawiamy się, jaką kwotę podatku płacimy do Urzędu Skarbowego. Zwłaszcza gdy jesteśmy zatrudnienie na etacie i naszą daninę do US odprowadza nasz pracodawca. Jednak w momencie gdy zbliża się rozliczenie podatkowe, coraz więcej osób sprawdza, jak wyglądają nasze składki płacone do tej instytucji i korzysta z kalkulatora płac, który przejrzyście pokazuje kwotę wynagrodzenia brutto oraz netto.

Oczywiście zawsze chcielibyśmy płacić jak najmniej podatków, gdyż każdy z nas wolałby mieć więcej pieniędzy do dyspozycji. Dlatego też często mamy nadzieje, że po wypełnieniu zeznania podatkowego okaże się, że Urząd Skarbowy musi nam zwrócić jakieś pieniądze, gdyż zapłaciliśmy za dużo podatku. Czy jest to możliwe? Jak najbardziej. Poniżej podamy kiedy możemy spotkać się z taką sytuacją i dlaczego warto skorzystać z narzędzia jakim jest kalkulator wynagrodzeń.

Z nadpłatą podatku mamy do czynienia w momencie, gdy do Urzędu Skarbowego przesłaliśmy za dużo podatku. Jeżeli jesteśmy zatrudnieni na etacie, takie sytuacje zdarzają się rzadko, ale mogą wystąpić. Większe szansę na zwrot podatku mają osoby, które zarabiają mniej niż wynosi kwota wolna od podatku. Jeżeli w momencie gdy osoby te miały jakieś dochody i pracodawca odprowadzał składki do Urzędu Skarbowego, a po zakończeniu roku podatkowego okazało się, że zarobiły one mniej niż stanowi kwota wolna od podatku, to cała wpłacona zaliczka do US będzie do zwrotu.

O zwrot części podatku możemy ubiegać się także, gdy korzystamy z ulg podatkowych. Wprawdzie nie ma ich wiele, ale zawsze warto z nich korzystać. Znakomitym przykładem może tu być możliwość wspólnego rozliczenia się ze współmałżonkiem. Zwłaszcza, jeśli jedna osoba ze związku zarabia bardzo dużo i “wpada” w drugi próg podatkowy. Jeżeli rozliczamy się wspólnie, nasze dochody będą zsumowane i podzielone przez dwa. I wtedy może się okazać, że mamy nadpłacony podatek, gdyż nasze zaliczki były naliczane według wyższej stawki podatkowej.

Na pewno będzie nam bardzo miło, jeśli okaże się, że po wypełnieniu deklaracji podatkowej będzie nam przysługiwał zwrot podatku. Dlatego starannie wypełniajmy nasz PIT, korzystajmy z wszystkich możliwych ulg, by później cieszyć się dodatkowymi środkami, które pojawią się na naszym bankowym koncie. Warto także skorzystać z kalkulatora wynagrodzeń, który w kilka chwil pokaże nam faktyczne kwoty brutto-netto, a zatem również informacje o odprowadzanych podatkach.0 Komentarze