Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
* * * * *

Kredyt na PIT - podstawowe informacje dla zainteresowanych


Kredyt na PIT to specjalna oferta przygotowana przez banki dla klientów, którzy chcą ubiegać się o przyznanie pewnego wsparcia finansowego. Kluczową informacją jest to, że w rocznym zeznaniu podatkowym PIT 37 przedstawiciele banków znajdą wszystkie istotne informacje na temat potencjalnego pożyczkobiorcy. To duże ułatwienie przy podejmowaniu ostatecznej decyzji.
Kredyt na PIT - w jaki sposób się to odbywa?
Skorzystanie z kredytu na PIT wcale nie jest trudne, ponieważ taka oferta pojawia się obecnie w wielu różnych bankach. Wystarczy przygotować swoje rozliczenie PIT i ukazać je wytypowanym do tego osobom. Za takimi kredytami przemawia szereg korzyści:
  • ułatwiona i usprawniona procedura kredytowa (nie trzeba przedstawiać rozmaitych zaświadczeń i dokumentów, a banki podejmują decyzję w krótkim czasie),
  • możliwość złożenia wniosku przy pomocy sieci internetowej.
Trzeba mieć jednak świadomość tego, że takie oferty w wielu przypadkach są ograniczone czasowo (np. do końca czerwca). Ma to związek z przedstawianą deklaracją PIT 37. Klienci nie muszą jednak ubiegać się o zaświadczenie o zatrudnieniu u swojego pracodawcy czy też "stawać na głowie", aby zdobyć zaświadczenie o dochodach. Wszystkie informacje będzie można wyczytać ze złożonej deklaracji. Kredyt na PIT - kogo to zainteresuje i czy warto się na to decydować?
Obecnie dużą popularnością wśród podatników cieszą się e-pity, dzięki którym rozliczyć się z fiskusem można w wersji online i nie trzeba przy tym opuszczać miejsca swojego zamieszkania. Podobnie jest w przypadku kredytów na PIT, chociaż tutaj liczy się umiejętność sprawdzania i analizowania ofert bankowych. W niektórych przypadkach z wnioskiem i rozliczeniem trzeba będzie udać się do siedziby wybranego banku.
Kredyt na PIT zainteresuje przede wszystkim zapracowane osoby, które nie chcą informować o swoich poczynaniach osób trzecich. Cała procedura nie zajmie zainteresowanym dużo czasu. Warto się na to zdecydować, ponieważ takie oferty zwykle nie posiadają w sobie żadnych wad, a charakteryzują się wieloma uproszczeniami i usprawnieniami.0 Komentarze