Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Kto płaci pośrednikowi kredytowemu


Przeciętny “zjadacz chleba”, nie bardzo orientuje się w finansach. To znaczy w większości przypadków orientujemy się co to kredyt czy lokata, ale gdy chodzi o jakieś dokładniejsze szczegóły, to już zaczynamy się gubić. W związku z tym, jeżeli musimy zaciągnąć kredyt, zwłaszcza hipoteczny, bardzo często korzystamy z usług pośredników kredytowych.
Pośrednicy kredytowi to osoby, które pośredniczą pomiędzy bankami a osobami, które chcą pożyczyć w nich pieniądze. Dla osób które się do nich zgłoszą, przygotowują najlepszą dla nich ofertę, kompletują dokumenty i pilnują, by cały proces związany z udzielaniem kredytu przebiegał szybko i sprawnie. Na pewno są bardzo pomocni, gdyż dzięki nim osoby które nie bardzo orientują się w sprawach związanych z pożyczaniem pieniędzy, nie muszą chodzić od banku do banku by pytać o poszczególne oferty.

Wydawać by się mogło, że jeżeli z usług pośrednika kredytowego będziemy korzystać, z całą pewnością będziemy musieli mu coś za to płacić. Tymczasem jest to myślenie błędne. To banki płacą pośrednikom za to, że “przyprowadzają” im klientów. Osoba która szuka najlepszego kredytu u pośrednika, nie zapłaci za to ani złotówki. Nie ma się też co obawiać, że w związku z tym, że banki muszą wynagrodzić pośrednika, kredyt będzie przez to droższy. Oferta jaką proponuje pośrednik kredytowy, jest dokładnie taka sama, z jaką spotykamy się w bankach. A wszystko dlatego, że dzięki pośrednikowi, bank nie musi ponosić kosztów związanych z obsługą klientów. Wiele banków wręcz preferuje taki układ, gdyż utrzymywanie “na etacie” pracowników kredytowych, jest droższe niż współpraca z biurami kredytowymi.

Zgodnie z ustawą o kredytach hipotecznych, jaka weszła w życie 22 lipca 2017 roku, bank ma obowiązek ujawnienia prowizji, jaką musi zapłacić pośrednikowi za jego usługi. Każdy więc będzie wiedział, ile oni zarabiają. Czy są to kwoty wysokie? Trudno powiedzieć. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że prowizję otrzymają oni tylko w przypadku gdy kredyt został wypłacony. A przecież często zdarza się, że kredyt nie zostanie przyznany lub też klient się rozmyśli i nie będzie chciał skorzystać z pomocy pośrednika. Na pewno nie jest to łatwa praca, ale dla tych, którzy szukają najlepszego kredytu bardzo pomocna.0 Komentarze