Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Leasing konsumencki - czy warto z niego korzystać?

leasing leasing konsumencki

Zdecydowanej większości z nas, po usłyszeniu słowa leasing, na myśl przychodzi nabycie samochodów przez duże firmy transportowe. Na pewno słyszeliśmy też, że i niektóre mniejsze firmy jeżdżą samochodami leasingowanymi, ale nie uważamy, że jest to bardzo popularne. Tymczasem rzeczywistość jest nieco inna. Z leasingu korzysta sporo firm i jak pokazują statystyki, ich liczba stale wzrasta. Co więcej, firmy leasingowe oferują swoje usługi nie tylko przedsiębiorcom, ale także i osobom fizycznym. Jest to tzw. leasing konsumencki.
Leasing konsumencki, jest też często nazywany leasingiem prawnym bądź osobistym. Mogą z niego korzystać osoby prywatne, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Jest to więc doskonała alternatywa dla pożyczek bankowych lub kredytów samochodowych. Łączy on elementy kredytu i dzierżawy. Co więcej, pozwala na zakup określonej rzeczy, bez angażowania własnych pieniędzy. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że cały czas w czasie trwania umowy nie jesteśmy właścicielami przedmiotu, a posiadamy jedynie prawo do jego użytkowania. Jeszcze inaczej mówiąc, leasing konsumencki to transakcja, dzięki której leasingodawca nabywa jakąś rzecz (najczęściej jest to samochód) i na podstawie odpowiedniej umowy przekazuje ją do użytkowania innej osobie. Natomiast korzystający z przedmiotu, zobowiązuje się do zapłaty za korzystanie zgodnie z warunkami zawartymi w umowie. A więc korzystający nie staje się właścicielem leasingowanego przedmiotu.

Oczywiście aby doszło do podpisania umowy leasingowej, należy przejść pewne procedury. Na szczęście nie są one zbyt skomplikowane, a firmy leasingowe stosują procedurę uproszczoną w stosunku do swoich klientów. Co to oznacza? Wystarczy że przedstawimy ksero dowodu osobistego oraz innego dokumentu potwierdzającego nasze dane osobowe. Natomiast jeżeli leasingowany przedmiot ma znaczną wartość, wtedy możemy zostać poproszeni jeszcze o zaświadczenie potwierdzające nasze zatrudnienie czy też inne dochody, a także wyciąg z bankowego konta, który będzie mógł potwierdzić nasze dochody. Procedura nie jest więc zbyt skomplikowana i trwa zwykle o wiele krócej niż w przypadku kredytów czy pożyczek.
Jak każdy produkt finansowy leasing konsumencki ma swoje zalety i swoje wady. Do tych pierwszych, możemy zaliczyć:
-Uproszczone procedury związane z transakcją,
-Praktycznie brak zabezpieczeń,
-Możliwość uzyskania sporych rabatów dzięki współpracy firm leasingowych z dostawcami leasingowanych przedmiotów.

Jeżeli chodzi o wady leasingu konsumenckiego, to musimy powiedzieć że:
-Leasingowany przedmiot, nie jest własnością osoby, która go użytkuje,
-Istnieje konieczność ubezpieczania przedmiotu,
-Ne mamy w tym przypadku korzyści podatkowych,
-W przypadku całkowitego zniszczenia leasingowane przedmiotu lub jego kradzieży, umowa leasingowa wygasa.

Leasing konsumencki nie jest w naszym kraju popularny. Co więcej, wiele osób nawet nie wie o jego istnieniu. A szkoda, gdyż jest to ciekawa alternatywa, z którą warto się zapoznać i w określonych sytuacjach korzystać.0 Komentarze