Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela – czy warto?


Otrzymując decyzję z zaniżoną kwotą odszkodowania często zastanawiamy się, czy warto złożyć odwołanie od decyzji zakładu ubezpieczeń. Czy pisanie odwołania to faktycznie skuteczny sposób na uzyskanie odszkodowania w należnej wysokości?

Zaniżone odszkodowanie od zakładu ubezpieczeń

Zaniżanie odszkodowań przez ubezpieczycieli to powszechna praktyka. Jak pokazują statystyki, nawet 90% poszkodowanych w wypadkach otrzymuje zaniżoną kwotę odszkodowania OC lub AC, a 97% osób doświadcza zaniżenia kwoty ubezpieczenia z tytułu szkód osobowych. Wiele osób nie jest świadomych faktycznych kwot, przysługujących im od ubezpieczyciela w ramach odszkodowania. Z kolei duża liczba poszkodowanych wie, że kwota odszkodowania powinna być wyższa, ale szkoda im czasu, pieniędzy i wysiłków jakie trzeba podjąć na walkę z nieuczciwym ubezpieczycielem.

Skuteczność odwołania od decyzji ubezpieczyciela

Część osób decyduje się na podjęcie kroku, jakim jest złożenie odwołania od decyzji ubezpieczyciela. Niestety, statystyki wskazują, że w dużej większości przypadków zakład ubezpieczeń decyduje się na utrzymanie w mocy zaskarżonej decyzji. Skuteczność odwołania od decyzji ubezpieczyciela jest więc bardzo wątpliwa.
Analizując szanse na skuteczność odwołania od decyzji ubezpieczyciela warto wziąć pod uwagę, że:
  • Odwołanie to będzie rozpatrywane przez ten sam podmiot, który wydał decyzję – zakład ubezpieczeń. Nie ma więc przesłanek ku temu, by móc liczyć na rozpatrzenia odwołania w sposób obiektywny.
  • Ubezpieczycielowi w żadnym wypadku nie będzie zależało na tym, aby zmniejszyć stan swojego konta na rzecz zwiększenia kwoty odszkodowania dla nas.
  • Pozytywne rozpatrywanie przez ubezpieczyciela odwołań skutkowałoby zachęceniem większej liczby osób do ich składania, a taki efekt z pewnością nie leży w interesie ubezpieczyciela.
  • W sporządzeniu odwołania musimy wykazać się dobrą znajomością prawa lub powierzyć przygotowanie dokumentu osobie fachowo znającej zagadnienie, którego dotyczy przedmiot sprawy, aby nie dać ubezpieczycielowi podstaw do odmowy podwyższenia kwoty ubezpieczenia.
Jak wywalczyć sprawiedliwość u ubezpieczyciela?

Najlepszym sposobem na wyegzekwowanie od zakładu ubezpieczeń należnej kwoty ubezpieczenia jest skorzystanie z pomocy firm takich jak Mura Investment. Podpisując umowę o odkupie szkód, pozbywamy się konieczności samodzielnego ubiegania się o należną kwotę ubezpieczenia i natychmiastowo otrzymujemy pieniądze stanowiące część kwoty, o którą pomniejszone zostało nasze ubezpieczenie. Firmy takie dysponują wyspecjalizowanymi prawnikami oraz dobrze znają wszystkie nieuczciwe praktyki stosowane przez ubezpieczycieli, co sprawia, że są w stanie skutecznie przeciwstawić się niesłusznej decyzji. Niemniej, bez względu na skuteczność ich działań, poszkodowani mają pewność otrzymania dodatkowych pieniędzy.

Jeśli chcemy oszczędzić sobie trudu na pisanie odwołania od decyzji ubezpieczyciela, a dodatkowo zyskać pewność otrzymania dodatkowego wsparcia finansowego, zdecydowanie warto powierzyć swoją sprawę w ręce osób, które zajmują się walką z nieuczciwością ubezpieczycieli na co dzień.0 Komentarze