Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Jakie są ryzykowne sposoby na spłatę kredytu?


Spłata zobowiązań finansowych to dla niektórych nielada wyzwanie. Problem pojawia się także wtedy, kiedy nagle koszt kredytu skacze do góry. Wątpliwości, a nawet pewien strach, czy uda się znaleźć dodatkowe środki finansowe, bądź wyjść jak najszybciej z patowej sytuacji, potrafią wziąć nad nami górę. Podobnie zresztą jest w sytuacji, kiedy ktoś chce zdecydować się na kredyt, niby ma zdolność kredytową, marzy o mieszkaniu, którego ofertę niedawno znalazł przeglądając ogłoszenia. „Czy uda mi się spłacić kredyt?” – pojawiające się myśli mogą spędzić sen z powiek niemalże każdego kredytobiorcy.
Powiadają, że bez ryzyka nie ma zabawy. Dlatego też istnieje kilka, nawet bardzo ryzykownych sposobów, na spłatę kredytu. Poniżej prezentujemy kilka z nich. Być może będą dla Ciebie odpowiedzią, jak szybciej spłacić kredyt.

Gra na giełdzie papierów wartościowych

Ten sposób należy do bardzo ryzykownych. Żeby zacząć, należy posiadać pewien kapitał, którym na giełdzie pozostaje nam obrócić. Istnieje wiele aplikacji, które w prosty sposób pozwalają rozpocząć inwestowanie nie tylko na giełdzie polskiej, ale i światowej. Ryzyko wiąże się zwłaszcza w przypadku inwestowania w kontrakty CFD. Ta metoda to nic innego, jak inwestowanie poprzez zawarcie przez nabywcę umowy z brokerem, czyli kontraktu CFD, natomiast w rzeczywistości nie stajemy się posiadaczami danego instrumentu bazowego. Skrót po rozwinięciu z angielskiego oznacza „kontrakt na różnicę”. Ten rodzaj inwestowania pozwala wykorzystać dźwignię, która ma swoje plusy i minusy – może szybko pomnożyć nasz kapitał, ale może także kompletnie nas „wyzerować”.
Drugim sposobem inwestowania są inwestycje długoterminowe. Kupujemy dokładnie akcje danej firmy, o której myślimy, że pójdzie na giełdzie w górę, a następnie czekamy, aż dostaniemy za nie interesującą nas cenę. Ta opcja wydaje się bezpieczniejsza od poprzedniej, z tym, że również wiąże się z ryzykiem utraty pieniędzy, między innymi w przypadku zbankrutowania wybranej przez nas firmy, kiepskich warunków ekonomicznych, ogólnego spadku popytu na akcje. To zdecydowanie stabilniejsza opcja inwestowania środków finansowych, przy czym wciąż wiązać się może zarówno z zyskiem, jak i stratą finansową.

Kupowanie i sprzedawanie walut

Dobrze zarobić można także poprzez kupowanie i sprzedawanie walut. Jest wiele aplikacji i platform, na których po zalogowaniu możemy wymieniać waluty po interesującej nas cenie, zachowując się w myśl – kupuj tanio, sprzedawaj drożej. O ile prowizje i dodatkowe opłaty nie są zbyt wygórowane, można śmiało generować codziennie pewne zyski i sukcesywnie powiększać swój kapitał szybciej, niż w przypadku inwestowania w lokaty i obligacje. W tym sposobie jest również haczyk – należy posiadać pewnego rodzaju zmysł, intuicję i analizę sytuacji gospodarczej, aby móc snuć własne przewidywania i planować pewne ruchy. Kursy walut potrafią zaskoczyć – jednak plusem jest to, że ceny walut dynamicznie się zmieniają, czasami ich spadki i skoki są cykliczne, więc jest to dobry sposób na dodatkowy kapitał w przypadku osób o dobrych umiejętnościach analitycznych.

Inwestowanie w kryptowaluty

To doskonały sposób na zarobienie olbrzymich pieniędzy, jeśli masz cierpliwość. Istnieje kilka kryptowalut, którymi swobodnie można handlować. Giełda Kryptowalut Crypto.com jest takim przykładem, a na stronie pasywnyinwestor.pl możemy znaleźć recenzję tej giełdy. Inwestowanie w kryptowaluty obiecuje niesamowite zyski, jednak do tego trzeba wykazać się cierpliwością oraz rozróżniać rodzaje kryptowalut i przejrzeć ich historyczne dane. Giełda Kryptowalut Crypto.com obsługuje zarówno handel kryptowalut, jak i projektów NFT. Daje także możliwość założenia portfela kryptowalutowego i stakowania cyfrowych monet. Giełda ta jest o tyle ciekawa, że za jej pośrednictwem możemy handlować aż około 150 kryptowalutami, co jest naprawdę imponujące. Dodatkowym plusem są niskie prowizje i dostosowany spread pomiędzy kryptowalutami. Ale to nie wszystko, co oferuje nam sama giełda. Więcej dowiesz się, czytając recenzję.0 Komentarze