Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Wymiana w kantorze czy w bankomacie - gdzie wymieniać waluty?


Wymiana walut w kantorze czy też w bankomacie – to dylemat, przed którym często stają osoby podróżujące za granicę. Niezależnie od tego, czy czeka nas urlop, podróż służbowa czy tez wyjazd za granicę w innym celu, w obcym kraju z pewnością przyda się nam gotówka. Gdzie zatem najlepiej wymienić walutę, aby transakcja była bezpieczna i wygodna, ale też opłacalna?
Bankomat – nie zawsze opłacalny
Do zalet wymiany waluty w bankomacie zaliczyć można coraz większą dostępność tego typu miejsc, a także wygodę przeprowadzania transakcji. Do istotnych minusów tego rozwiązania należy z kolei mała opłacalność wymiany waluty w bankomacie. Przede wszystkim banki często narzucają większą marżę. Wysoki spread, czyli różnica pomiędzy kursem sprzedaży a kursem zakupu waluty sprawia, że waluty w bankomacie będą po prostu znacznie droższe. – Tłumaczy specjalista reprezentujący kantor internetowy Centnet.pl. – Do tego w przypadku wypłat z bankomatów dochodzi jeszcze kwestia prowizji. Wypłacając gotówkę za granicą musimy bowiem liczyć się z faktem, że do ceny zakupu waluty zostanie również doliczona opłata dodatkowa za skorzystanie z bankomatu, co – szczególnie w obliczu wypłaty mniejszych kwot – czyni całą operację niezbyt opłacalną.


Kantor – wygodnie, bezpiecznie i korzystnie
Lepszym rozwiązaniem pod wieloma względami może okazać się wymiana walut w kantorze. Ważnym argumentem jest tu przede wszystkim niski spread, a więc dobra cena zakupu obcej waluty. W szczególności warto tą drogą wymieniać walutę, jeśli podróżujemy do strefy euro. Najbardziej opłacalne transakcje to wymiana złotówki na euro, ale także dolara, franka szwajcarskiego czy funta brytyjskiego. Nawet jeśli podróżujemy do kraju znajdującego się poza strefą euro, np. do Egiptu, gdzie nieraz tańsza może okazać się wymiana pieniędzy na miejscu, to i tak najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług krajowego kantoru. W takim wypadku warto bowiem zaopatrzyć się w euro w gotówce jeszcze przed wyjazdem, aby w trakcie podróży wymienić je na obcą walutę. Do zalet wymiany waluty w kantorze należy nie tylko dobry kurs, ale także bezpieczeństwo i wygoda transakcji. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się internetowy kantor, gdzie w zaciszu domowym wymienimy potrzebną ilość pieniędzy. Istotną kwestią jest też zabezpieczenie pieniędzy w trakcie podróży. Zabierając ze sobą gotówkę, łatwo rozłożymy ją w kilka miejsc czy też schowamy w hotelowym sejfie, dzięki czemu zawsze będziemy mieli dostęp do pieniędzy, co może być trudne, gdy stracimy kartę bankomatową. Jak więc widać, wymiana walut w kantorze to najlepsze rozwiązanie.0 Komentarze