Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Zależy Ci na najtańszym OC? Zobacz, jak możesz takie kupić


Wiele osób myśli, że kupno nowego samochodu wiąże się z jednym wydatkiem: faktyczną ceną zapłaconą poprzedniemu właścicielowi. Zanim jednak zdecydujemy się na zmianę pojazdu “na lepszy model”, warto zastanowić się nad dodatkowymi wydatkami z tym związanymi. Prócz formalności po zakupie, takimi jak rejestracja czy podatek od zakupu, czeka nas także wykupienie ubezpieczenia komunikacyjnego. Czym jest ubezpieczenie OC i jak znaleźć najtańsze polisy?
Co tak właściwie zapewnia nam ubezpieczenie OC?

Na kierowcach spoczywa wiele obowiązków związanych z ich pojazdami. Niestety dla nich, praktycznie każdy z nich wiąże się z dodatkowymi kosztami. Kupując samochód, do jego ceny dochodzi wspomniana wcześniej opłata rejestracyjna, która wynosi łącznie 180,50 zł. Do obowiązków kierowcy należy także posiadanie aktualnego badania technicznego auta. To dodatkowe 98 zł do zapłaty. Największym wydatkiem będzie jednak obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne.

Polisa OC musi być wykupiona przez każdego posiadacza samochodu. Nie musi nawet się nim poruszać na co dzień. Rutynowa kontrola wykonana przez UFG może wykazać brak OC dla danego samochodu, a kary w takim przypadku mogą sięgać 5200 zł. Ubezpieczenie ma chronić kierowcę oraz jego mienie (pojazd) w razie kolizji. Właśnie z OC sprawcy są wypłacane odszkodowania za uszkodzenia naszego samochodu lub uszczerbek na zdrowiu.

Jak można się domyślić, samo OC tanie nie jest. W 2020 roku średnia cena polisy wynosi 657 zł. Kwota zależy od doświadczenia kierowcy, jego drogowej historii oraz parametrów samochodu. Statystycznie, najwięcej płacą młodzi kierowcy z samochodami o dużej pojemności silnika. Dla nich tania polisa OC to rzadkość i z reguły decydują się na współwłaścicielstwo z doświadczonym kierowcą, np. rodzicem. Nawet wtedy warto jednak dokładnie rozważyć wybór ubezpieczyciela.

Gdzie naleźć takie ubezpieczenie OC?

Chcąc zaoszczędzić na ubezpieczeniu pojazdu, na początku należy zorientować się w rynku ubezpieczeniowym. Dokładne porównanie dostępnych ofert od różnych towarzystw ubezpieczeniowych to podstawa, bez której nie można ruszyć dalej. Jak znaleźć najtańsze OC?

Najlepiej skorzystać z ogólnodostępnych i sprawdzonych kalkulatorów OC. Wymagają one jedynie wprowadzenia najważniejszych danych personalnych, takich jak data urodzenia czy doświadczenie za kółkiem. Należy wskazać parametry naszego pojazdu – porównywarka sama podpowiada w bardziej szczegółowych kwestiach – i w ciągu paru chwil otrzymamy korzystne oferty zawierające tanie ubezpieczenie OC. Co istotne, takie porównywarki ubezpieczeń pokazują ceny rzeczywiste, czyli to ile zapłacimy za składkę. To nie koniec udogodnień, bo wiele z tych serwisów oferuje możliwość zakupu ubezpieczenia bezpośrednio z tej strony. Po znalezieniu najkorzystniejszych cenowo ofert ubezpieczenia OC nie musisz szukać ich na stronie ubezpieczyciela.

Co jeszcze można zrobić? Cóż, opcję obniżenia już i tak wysokiej ceny za OC mają niedoświadczeni kierowcy. Młodzież powinna rozważyć zakup auta z mniejszą pojemnością silnika, a także współwłaścicielstwo z doświadczonym kierowcą, by skorzystać z jego zniżek. W ten sposób cenę za ubezpieczenie można obniżyć nawet o połowę!0 Komentarze