Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Co warto wiedzieć o kredycie hipotecznym prowadząc działalność gospodarczą?


Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu hipotecznego należy pamiętać, z czym wiąże się cały proces. Wiele formalności nie ułatwia sprawy, ale trzeba ich dopełnić, aby uzyskać wymaganą zgodę na otrzymanie wsparcia finansowego od banku. Formalności mogą się różnić między innymi ze względu na podmiot, który ubiega się o kredyt. Nieco inaczej sprawa wygląda dla przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą. O czym należy pamiętać?
Kredyt hipoteczny a działalność gospodarcza - podstawowe informacje
Podobnie do klientów indywidualnych, przedsiębiorcy muszą udowodnić swoją zdolność kredytową, w przypadku ubiegania się o kredyt hipoteczny. Taka weryfikacja zakłada wiele etapów analizy sytuacji danego potencjalnego kredytobiorcy. Wśród nich wymienić można dochód netto, który może wykazać przyszły kredytobiorca, najczęściej za okres ostatniego roku. Dodatkowo, kolejnym ważnym czynnikiem może być przepływ finansowy pomiędzy podmiotem ubiegającym się o kredyt a organizacjami zewnętrznymi. Takie rozliczenia mogą mieć wpływ na ocenę zdolności kredytowej. Jeżeli chodzi o kondycję finansową firmy to jest ona analizowana również pod innymi względami. W całym procesie ważna jest nie tylko wysokość dochodu, ale również jego regularność, czy stabilność. Nieregularne oraz różnej wysokości wpływy na koncie firmowym mogą obniżyć wiarygodność danego przedsiębiorcy, czego skutkiem będzie odmowa udzieleniu kredytu.

Należy jednak pamiętać, że negatywna decyzja w jednym banku jeśli chodzi o udzielenie kredytu, nie przekreśla szans na otrzymanie wsparcia finansowego z innego banku. Może się nawet zdarzyć, że wniosek zostanie zaakceptowany tylko w jednym banku, choć wszystkie inne go odrzuciły.

Ogrom koniecznych formalności może przytłaczać. Dlatego, aby ułatwić sobie ten proces warto zaangażować doradcę kredytowego, który pomoże dopilnować wszystkich istotnych kwestii, ale także ułatwi podjęcie decyzji dotyczącej wyboru najbardziej korzystnego kredytu.

Przeczytaj także: Kredyt a działalność gospodarcza - komentarz eksperta na blogkredytowy.pl

Kredyt hipoteczny a działalność gospodarcza - konieczne formalności
Przedsiębiorcy, którzy starają się o kredyt hipoteczny, muszą dopełnić wielu formalności, aby bezproblemowo przejść cały proces. Każdy potencjalny kredytobiorca powinien przyjrzeć się bliżej kilku ważnym kwestiom, których pominięcie może skutkować negatywną decyzją w sprawie udzielenia kredytu. Jednym z najważniejszych aspektów jest przedłożenie oświadczenia oraz dostarczenie dokumentów potwierdzających niezaleganie ze składkami ZUS, a także podatkami. Po wystosowaniu adekwatnych próśb, można otrzymać takie zaświadczenia w odpowiednich urzędach. Warto założyć, że zdobywanie dokumentów może potrwać nawet kilka dni roboczych.

Do uzyskania pozytywnej decyzji jeśli chodzi o kredyt hipoteczny zdecydowanie przybliża jasna sytuacja z urzędem skarbowym. Instytucje bankowe mogą także zweryfikować podane informacje poprzez swoje procedury. Zaleganie z płatnościami może być powodem negatywnej decyzji kredytowej.

Innym aspektem istotnym z punktu widzenia banku jest historia kredytowa danego przedsiębiorcy. Biuro Informacji Kredytowej (BIK) również dostarcza bankom odpowiednich informacji koniecznych do rozpatrzenia wniosku o kredyt.
Ważne jest również to, jak długo dana osoba prowadzi działalność gospodarczą na rynku. Jest to szczególnie istotna kwestia banków. Działalność, która jest prowadzona przez krócej niż 6 lub 12 miesięcy, może już na początku procesu zostać zdyskwalifikowana przez wiele banków. Skąd takie wymagania? Długi okres działalności gospodarczej danego podmiotu na rynku daje wiarygodność oraz stabilność w oczach pracowników banku. W ten sposób unikają oni ryzyka nieterminowych spłat zadłużenia.

Zwykle absolutnym minimum dla banków jest dwuletni okres prowadzenia przez dany podmiot działalności gospodarczej na rynku. Niektóre instytucja bankowe zamiast wspomnianego okresu biorą pod uwagę wysokość dochodu lub kwoty, o którą wnioskuje potencjalny kredytobiorca. Czasami nawet rok prowadzenia działalności może wystarczyć do otrzymania pozytywnej zgody. W dzisiejszych czasach jednak banki coraz częściej są elastyczne jeśli chodzi o minimalny okres prowadzenia działalności gospodarczej, a na korzyść kredytobiorcy bierze się również pod uwagę inne czynniki takie jak przykładowo informację o poprzednim stosunku pracy przedsiębiorcy, a także wiek przedsiębiorcy czy dane dotyczące poprzednich działalności.

Może się zdarzyć, że pomimo braku zaległych płatności w Urzędzie Skarbowym czy Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych dany kredytobiorca otrzymuje negatywną decyzję w związku ze swoim wnioskiem. Dlaczego tak się dzieje? Często może to być spowodowane nieregularnością dochodów, lub przykładowo wiekiem wnioskodawcy. Młodzi przedsiębiorcy mogą zostać ocenieni jako niepotrzebne ryzyko dla danego banku.0 Komentarze