Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Firmowa karta kredytowa


Banki oferują bardzo wiele różnego rodzaju kredytów i pożyczek dla firm. Mamy więc kredyty na rozpoczęcie nowej działalności, kredyty obrotowe, kredyty inwestycyjne, kredyty w rachunku bieżącym itd. Ale od jakiegoś czasu, w ofercie banków pojawił się nowy produkt kredytowy, skierowany dla firm a jest nim firmowa karta kredytowa.
Jeszcze kilka lat temu, firmowa karta kredytowa była oznaką wielkiego prestiżu, gdyż nie każda firma mogła ją dostać. Dzisiaj sytuacja ta wygląda zupełnie inaczej. O firmową kartę kredytową mogą się ubiegać nawet osoby, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, nie mówiąc już o większych firmach. Oczywiście nie każda firma, która złoży wniosek o kartę na 100% ją uzyska, ale spróbować warto. Od czego zależy decyzja o przyznanie karty kredytowej? Czynników jest kilka. Pierwszy to oczywiście zdolność kredytowa. Bank sprawdzi, czy dochody firmy są wystarczające, by zobowiązania wynikające z karty kredytowej regulowała ona w terminie. Bardzo ważna jest też historia kredytowa firmy. Jeżeli w przeszłości były jakieś zaległości w spłatach kredytów lub pożyczek, o kartę może być ciężko. Na pewno banki sprawdzą też rejestry dłużników, więc jeżeli firma jest do nich wpisana, o karcie można zapomnieć.

Jakie są zalety posiadania karty kredytowej? Jest ich kilka. Przede wszystkim daje ona stabilne zaplecze finansowe, które można użyć w momencie, gdy firma ma jakieś przejściowe kłopoty finansowe. Jest ona tym bardziej korzystna, że możemy dzięki niej korzystać z darmowego kredytu. Albowiem banki oferują posiadaczom karty kredytowej, tzw. „okres bezodsetkowy”. Polega to wszystko na tym, że jeżeli używamy naszej karty kredytowej tylko do płatności bezgotówkowych i całe zadłużenie spłacimy przed zakończeniem tego okresu, nie będziemy płacić żadnych odsetek. Dużym plusem jest też to, że za wydanie karty zazwyczaj firmy nie muszą nic płacić. Wprawdzie większość banków pobiera stałą opłatę roczną za kartę, jednakże można tej opłaty często uniknąć. Wystarczy w ciągu miesiąca dokonać odpowiednią ilość płatności kartą i będziemy z opłaty zwolnieni.

Oczywiście karta kredytowa ma też swoje wady. Największą jest jej oprocentowanie. Łatwo zauważyć, że karta kredytowa jest chyba najwyżej oprocentowanym kredytem firmowym, jaki możemy spotkać w bankach. Spore opłaty poniesiemy też wypłacając pieniądze kartą z bankomatów.

Czy warto więc ubiegać się o firmową kartę kredytową? Na pewno tak. Zwłaszcza, że banki dołączają do takich kart różnego rodzaju programy bonusowe czy lojalnościowe. Można dzięki nim uzyskać sporo korzyści, z których właściciele kart mogą korzystać.

REKLAMA: Prowadzisz firmę, jednak nie stać Cię na wynajem biura? Sprawdź biuro na wynajem Kraków - biura na godziny w centrum Krakowa0 Komentarze