Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Jak wybrać najlepsze konto dla firmy


Każda firma, musi posiadać konto w banku. To właśnie za jego pośrednictwem dokonujemy przelewów rozliczając się z Urzędem Skarbowym, ZUS-em czy naszymi kontrahentami. To z tego konta wpłacamy pieniądze naszym pracownikom, czy nasze zyski. To na konto bankowe wpływ większość pieniędzy, którymi później obracamy. Dlatego też gdy tylko otwieramy naszą działalność gospodarczą, musimy otworzyć także i konto w banku.
Chyba każdy bank w naszym kraju, oferuje prowadzenie rachunków dla firm. Różnią się one od siebie wieloma szczegółami, dlatego zanim otworzymy konto w jednym z nich, dokładnie wszystko przeanalizujmy i na spokojnie dokonajmy wyboru.

Na co zwrócić uwagę szukając najlepszego konta dla firmy

Każdy biznesmen będzie zwracał uwagę na inne aspekty w czasie szukania najlepszego konta dla swoje firmy. Najczęściej zwracamy uwagę na:

- koszty związane z prowadzeniem rachunku – nie chodzi tu tylko i wyłącznie o opłatę miesięczną, jaką bank pobiera za nasze konto. Chodzi tu też i o inne koszty, które musimy ponosić. Zaliczamy do nich opłatę za przelewy, koszty wydania kart płatniczych, koszty wybierania pieniędzy z bankomatów itp.

- dostępność do kredytów i pożyczek – właściciele firm doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w życiu mogą spotkać nas różne sytuacje i że czasami będą oni potrzebować dodatkowego źródła finansowania. W związku z tym przy otwieraniu rachunku, warto zwrócić uwagę np. na to, czy dany bank może zaproponować nam otwartą linię kredytową, a jeśli tak, to na jakich warunkach,

- dostęp do rachunku – prowadząc firmę, musimy czasami dokonywać operacji na naszym koncie z różnych miejsc i o różnych porach. Dlatego bardzo ważne dla każdego biznesmena jest to, by mieć dostęp do rachunku przez 24 godziny na dobę. Warto więc sprawdzić, czy dany bank daje nam dostęp do naszych pieniędzy przez Internet czy telefon komórkowy,

- bonusy i premie – banki by zachęcić biznesmenów do otwarcia rachunku właśnie w ich oddziale, oferują im specjalne korzyści. Mogą to być usługi private banking, mogą być to karty kredytowe na specjalnych warunkach itp. Zwróćmy na to uwagę, gdyż mogą one znacznie obniżyć koszty naszej działalności, a ponadto możemy mieć większy komfort związany z kontaktem z naszym bankiem.

Oczywiście wymienione kryteria, wcale nie muszą być jednymi, na które powinniśmy zwracać uwagę. Pamiętajmy żeby przy wyborze banku, w którym założymy rachunek nie kierować się tylko i wyłącznie reklamami oglądanymi w telewizji czy opiniami znalezionymi w Internecie. Najlepiej wyboru dokonać na podstawie własnych rozmyślań, określenia naszych potrzeb, a także na podstawie wniosków jakie będziemy mieli po konsultacjach w bankach. Pamiętajmy również o tym, że konto firmowe zawsze można zmienić, jeżeli z naszego aktualnego nie będziemy do końca zadowoleni.0 Komentarze