Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Na co bank zwraca uwagę przy kredycie dla firm


Osoby prowadzące działalność gospodarczą, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w każdej chwili będą musiały szukać zewnętrznych źródeł finansowania. Oczywiście najwięcej biznesmenów w takich sytuacjach kieruje się do banku, by złożyć w nim wniosek o kredyt. Instytucje te udzielają różnego rodzaju kredyty dla przedsiębiorców. Kredyty inwestycyjne, obrotowe, na rozpoczęcie działalności to tylko niektóre z nich. Ale czy łatwo je uzyskać? Okazuje się że nie. Albowiem firma jako kredytobiorca, jest dla banku o wiele bardziej ryzykowna niż osoba zatrudniona na etacie. W związku z tym, bank zanim udzieli przedsiębiorcy kredytu, będzie zwracał uwagę na wiele różnych czynników, które opiszemy w tym artykule.
Składając wniosek o kredyt, biznesmen musi być przygotowany na przygotowanie wielu dokumentów i na udzielenie wielu odpowiedzi. Albowiem bank nie będzie chciał ryzykować i nie udzieli kredytu dla firmy bez dogłębnej analizy sytuacji wnioskodawcy. Zanim zostanie podjęta decyzja kredytowa bank sprawdzi min:

- BIK i inne bazy dłużników - za każdym razem gdy właściciel firmy złoży wniosek o kredyt lub pożyczkę, będzie sprawdzany w bazach danych Biura Informacji Kredytowej i w innych bazach dłużników. Dzięki temu bank będzie mógł dowiedzieć się o aktualnym zadłużeniu firmy, a także o ewentualnych zaległościach wobec kontrahentów czy instytucji,
- Zobowiązania wobec Urzędu Skarbowego i ZUS - składając wniosek o kredyt dla firmy, przedsiębiorca z całą pewnością będzie musiał dostarczyć do banku zaświadczenie z Urzędu Skarbowego i ZUS-u o niezaleganie z podatkami,
- Wyniki finansowe firmy - to niezmiernie ważny element rozpatrywania wniosku kredytowego. Bank poprosi przedsiębiorcę o wszystkie możliwe dokumenty pozwalające określić dochód firmy. Mogą to być PIT-y, książki przychodów i rozchodów, bilanse itd. Możliwe także że bank będzie od nas wymagał wyciągi bankowe z kilku ostatnich miesięcy,
- Branżę w której działa firma - to dosyć istotna sprawa dla banków. Albowiem jedna branża jest mniej ryzykowna (lekarze, adwokaci itp), a inna bardziej (budowlanka, transport).
- Sposób rozliczania firmy - jeżeli księgowość firmy jest prowadzona przez biuro rachunkowe, taka firma jest bardziej wiarygodna niż w przypadku firmy, w której księgowość prowadzona jest samodzielnie przez właściciela firmy.
- Majątek właściciela i samej firmy - im firma posiada więcej środków trwałych, im jej majątek jest większy, tym istnieje większa szansa na uzyskanie kredytu. Chodzi tu przede wszystkim o możliwość ustanowienia lepszego zabezpieczenia kredytu, co dla każdego banku jest bardzo ważne.

Oczywiście banki zwracają też uwagę na bardzo dużo innych czynników w czasie rozpatrywania wniosku o kredyt dla firmy. Dlatego nie ma się co dziwić, że po pierwsze procedura ta jest bardzo skomplikowana, a po drugie że trwa ona dosyć długo. Ale banki po prostu nie chcą ryzykować i dlatego dokładnie i pod wieloma względami przyglądają się firmie, ubiegającej sie o kredyt.0 Komentarze