Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Na co można wykorzystać kredyt inwestycyjny


Prowadząc biznes musimy od czasu zainwestować środki by go rozwijać. Najlepszym rozwiązaniem jest oszczędzanie pieniędzy, by czekały one na odpowiedni moment, ale nie zawsze jest taka możliwość. W związku z tym, często osoby prowadzące działalność muszą posiłkować się środkami z zewnątrz. I jak łatwo się domyśleć, najczęściej biznesmeni w razie potrzeby udają się od banku, by zaciągnąć kredyt inwestycyjny.
Kredyt inwestycyjny służy realizacji określonej inwestycji. Są one udzielane na określony cel. Zazwyczaj są nimi środki trwałe lub niematerialne. Do tych pierwszych zaliczamy np. zakup nieruchomości służące do prowadzenia działalności, zakup maszyn czy innego sprzętu, albo wykup środków trwałych z leasingu. Do drugiej grupy możemy zaliczyć zakup patentów, licencji, praw autorskich czy też zakup udziałów w innych firmach.

Samo udzielenie kredytu inwestycyjnego jest uzależnione od kilku czynników. Przede wszystkim od kondycji finansowej firmy, która o kredyt inwestycyjny chce się ubiegać. Oczywiście musi ona złożyć wniosek w banku. Niezbędne jest w takim wypadku dołączenie biznesplanu, w którym trzeba udowodnić zasadność inwestycji i przedstawić jakie zyski może nam ona przynieść. Bank musi być powiem pewny, że pieniądze z kredytu zostaną wykorzystane w prawidłowy sposób i inwestycja będzie się zwracać. Wtedy bez problemu kredyt będzie można oddać. Dlatego ważne jest, aby biznes plan był jak najlepiej przygotowany. Także i w samym wniosku musimy dobrze określić na jaki okres czasu chcemy pożyczyć pieniądze, czy w jaki sposób chcemy go oddawać. Jest to o tyle istotne że czynniki te wpływają na zdolność kredytową firm, a dla banków jest ona niezwykle istotna.

Decydując się na kredyt inwestycyjny firmy muszą zdawać sobie sprawę z tego, że nie zawsze łatwo jest taki kredyt dostać. A wszystko dlatego, że jest to kredyt z punktu widzenia banku bardzo ryzykowny, gdyż nigdy do końca nie wiadomo, czy inwestycja „wypali”. Dlatego gdy chcemy ubiegać się o kredyt inwestycyjny, powinniśmy także zaproponować we wniosku odpowiednie zabezpieczenie. Im będzie lepsze i bardziej wartościowe, tym istnieje większe prawdopodobieństwo że decyzja banku będzie pozytywna.0 Komentarze