Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Co powinna zawierać umowa kredytowa


Chociażbyśmy spełnili wszystkie warunki jakie wymaga od nas bank, na pewno nie dostaniemy pieniędzy, jeżeli nie podpiszemy umowy kredytowej. Jest to dokument, który niejako łączy nas z bankiem i określa wszystkie prawa i obowiązki zarówno kredytobiorcy, jak i banku. Wszystko to co powinna zawierać umowa kredytowa, jest określone w prawie bankowym i każdy bank musi ją ściśle przygotować.
Zobaczymy więc, co w każdej umowie musi się znaleźć.

- określenie stron umowy,
- określona wysokość kredytu,
- termin spłaty kredytu,
- zasady spłaty kredytu,
- roczna stopa oprocentowania,
- wszystkie koszty związane z zawarciem umowy,
- całkowity koszt kredytu,
- sposób zabezpieczenia kredytu,
- informacje o skutkach wcześniejszej spłaty kredytu,
- termin, sposób i skutki odstąpienia od umowy,
- informacje co stanie się, jeżeli naruszymy postanowienia umowy.

Jeżeli którejś z wymienionych pozycji, nie ma w jasny sposób opisany w umowie, możemy kwestionować ją zanim ją podpiszemy. Dlatego zanim podpiszemy umowę, dokładnie ją przeczytajmy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Przede wszystkim na wypisane w niej załączniki. Często dotyczą one regulaminu udzielania kredytów w danym banku, tabeli opłat i prowizji itp. Zanim podpiszemy umowę, przeczytajmy także i te załączniki, gdyż mogą w nich znajdować się ważne dla nas informacje. Banki coraz częściej na swoich stronach internetowych publikują wzory umów kredytowych, jakie funkcjonują w ich banku. Możemy się z nimi zapoznać, jednakże i tak nie zwalnia nas to z obowiązku zapoznania się z oryginałem umowy.

Jeżeli przeczytaliśmy umowę i w pełni się z nią zgadzamy, dopiero wtedy możemy ją podpisać. Jest to niejako wyrażenie naszej zgody, na wszystko co się tam znajduje i w związku z tym jest ona dla nas wiążąca.0 Komentarze