Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Co to pożyczka na oświadczenie

pożyczka na oświadczenie pożyczki na oświadczenie

Jednym z czynników który często zniechęca nas do skorzystania z bankowej pożyczki, są zawiłe procedury, związane z jej uzyskaniem. Banki wymagają od nas wielu dokumentów, które uwiarygodnią naszą osobę, a przede wszystkim potwierdzą nasze dochody. Dlatego składając wniosek o pożyczkę w banku, musimy donieść zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach z zakładu pracy, odcinek renty czy emerytury lub też dokumenty z Urzędu Skarbowego. Jak łatwo się domyśleć, nie wszyscy mają ochotę i czas na dostarczenie tych dokumentów do banku. W związku z tym, często osoby takie szukają specjalnych ofert pożyczek na oświadczenie.
Na czym polegają pożyczki na oświadczenie? Najprościej mówiąc, są to pożyczki, w których nie musimy udokumentować w żaden sposób naszych dochodów. Po prostu na specjalnym druku oświadczamy jakie są nasze dochody i dzięki temu nie musimy donosić do banku dokumentów, które ten dochód potwierdzą. Jeszcze kilka lat temu, tego rodzaju pożyczki były bardzo popularne, zwłaszcza jeśli pożyczaliśmy niewielkie kwoty. Dzisiaj sytuacja jednak uległa zmianie i ciężko jest znaleźć w bankach pożyczki na oświadczenie. Kilka banków ma je w swojej ofercie, jednak musimy spodziewać się że w ten sposób nie pożyczymy zbyt wysokich kwot, a po drugie, ich oprocentowanie nie jest zbyt korzystne (duże ryzyko kredytowe dla banków). Ponadto musimy spodziewać się, że bank na własną rękę sprawdzi wiarygodność naszego oświadczenia, kontaktując się z naszym pracodawcą. Oczywiście bardzo dokładnie zostanie też sprawdzona historia kredytowa wnioskodawcy w Biurze Informacji Kredytowej i jeżeli bank wykryje jakieś nieprawidłowości, o pożyczce będziemy mogli zapomnieć. Najczęściej z takiej pożyczki na oświadczenie będą mogły skorzystać osoby, które w banku gdzie składają wniosek mają swoje konto. Bank może wtedy szybko i łatwo zweryfikować nasze dochody, poprzez sprawdzenie wpływów na rachunek. Nie jest więc obecnie łatwo w banku dostać pożyczkę na oświadczenie, a szkoda, bo z pewnością wiele osób chętnie by z niej skorzystało.

Typowe pożyczki na oświadczenie, są za to dostępne w firmach pożyczkowych. W przeważającej większości, nie wymagają one od swoich klientów dokumentów potwierdzających uzyskiwane dochody, a większość formalności odbywa się za pośrednictwem sieci internetowej. Musimy sobie jednak zdawać sprawę z tego, że są to pożyczki stosunkowo drogie, a ponadto ich spłatę nie możemy rozłożyć na jakiś bardzo długi okres czasu.0 Komentarze