Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czy w bankach dostaniemy kredyt na dowód

kredyt na dowód kredyt na oświadczenie

Na pewno każdego z nas denerwują skomplikowane procedury, z jakimi spotykamy się w bankach gdy składamy wniosek o kredyt lub pożyczkę. Chcielibyśmy pożyczyć pieniądze szybko, bez dostarczania dokumentów czy bez zabezpieczenia. Banki doskonale zdają sobie z tego sprawę i starają się przygotować dla klientów taką ofertę, która jak najbardziej spełni ich oczekiwania. Okazuje się nawet, że w niektórych bankach możemy dostać kredyt na dowód osobisty. W takim przypadku procedura jest bardzo prosta a pieniądze do dyspozycji możemy mieć bardzo szybko.
Kredyt na dowód osobisty, znajduje się w ofercie wielu banków. Oczywiście poszczególne oferty różnią się między sobą, dlatego zanim zdecydujemy się na jedną z nich warto przeanalizować jak najwięcej z nich. Jednakże wszystkie te oferty łączy wspólny mianownik – nie musimy udokumentować naszych dochodów. Zazwyczaj, wystarczy pisemne oświadczenie w którym wskazujemy jakie mamy miesięczne dochody. Dlatego często mówimy także, że jest to kredyt na oświadczenie. Musimy od razu powiedzieć, że oferty takie są zwykle skierowane do osób, które w danym banku posiadają swój rachunek bankowy. Dzięki temu, bank będzie mógł łatwo i szybko potwierdzić nasze zarobki i wyliczyć naszą zdolność kredytową. Zostanie także sprawdzona nasza historia kredytowa zgromadzona w Biurze Informacji Kredytowej czy innych rejestrach. I na podstawie tych danych bank podejmie decyzję kredytową.

Procedura związana z kredytem na dowód jest bardzo prosta. Musimy złożyć odpowiedni wniosek w banku (czasami wystarczy to zrobić przez bankowość internetową lub mobilną), wypełnić oświadczenie o naszych dochodach i przedstawić dokument tożsamości (jeśli wniosek składamy w placówce panku). Banki dosyć szybko nasz wniosek rozpatrzą i poinformują nas o swojej decyzji. Jeśli będzie pozytywna – pieniądze będziemy mieli do naszej dyspozycji bardzo szybko.

Czy dzięki takiemu kredytowi na dowód możemy pożyczyć dużo pieniędzy? To zależy od banku i od tego gdzie mamy nasz rachunek. Niektóre banki dla swoich stałych klientów (najważniejszy jest tu rachunek bankowy) mogą zaoferować nawet do 200 000 zł, a spłatę rozłożyć na 10 lat. Jeżeli jesteśmy dla danego banku nowymi klientami, trudno będzie nam pożyczyć więcej niż 5 000 zł.

Kredyt na dowód może okazać się najlepszy w momencie gdy potrzebujemy szybko pożyczyć pieniądze. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie będzie on najtańszy. Dla banku wiąże się on z podwyższonym ryzykiem kredytowym i w związku z tym aby zrekompensować sobie ewentualne straty, bank podniesie jego koszt. Pamiętajmy jednak, że banki podchodzą do swoich klientów w sposób indywidualny i zawsze możemy negocjować warunki naszego kredytu na oświadczenie.0 Komentarze