Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czym jest kredyt refinansowany i kiedy warto z niego skorzystać?


Kredyt hipoteczny to zobowiązanie zaciągane nawet na kilkadziesiąt lat. Tymczasem oferta banków zmienia się z miesiąca na miesiąc. Warto ją śledzić, aby w razie znalezienia bardzo korzystnej propozycji, skorzystać z kredytu refinansowanego.
Na czym polega kredyt refinansowany?

Środkami otrzymanymi w ramach kredytu refinansowanego klient spłaca wcześniejszy kredyt i jednocześnie korzysta z kredytu na korzystniejszych warunkach. Mówiąc prościej, klient zamienia drogi kredyt na tańszy. Celem przeprowadzanej operacji jest obniżenie kosztów.

Spłacasz kredyt, który zaciągnąłeś kilka lat temu? Jeżeli chcesz sprawdzić, czy możesz obniżyć miesięczną ratę możesz skorzystać z pomocy ekspertów finansowych. Więcej informacji o kredycie refinansowanym znajdziesz na przykład na www.open.pl/artykuly/kredyt-refinansowy.html.

Dla kogo jest kredyt refinansowany?

Kredyt refinansowany to rozwiązanie coraz popularniejsze wśród klientów banków mających aktywne zobowiązanie kredytowe. Produkt ten jest szczególnie polecany osobom, które sfinansowały zakup nieruchomości z kredytu hipotecznego. Dlaczego?

Kredyty hipoteczne to zobowiązania na wiele lat. W ciągu 10, 20 czy nawet 30 lat oferta banków może się diametralnie zmienić. Nie zawsze koszty obsługi kredytu hipotecznego muszą wzrosnąć – zdarza się, że banki proponują oprocentowanie czy marżę na niższym poziomie niż kilka lat wcześniej. W przypadku kredytów hipotecznych nawet drobne zmiany mogą spowodować, że klientowi będzie opłacać się zaciągnąć kredyt refinansowany.

Kiedy opłaca się skorzystać z kredytu refinansowanego?

Na miesięczną ratę kredytu hipotecznego, którą spłacasz, składa się kilka elementów, np. marża pobierana przez bank, stopa WIBOR 3M i stopa oprocentowania. Pierwszy czynnik, czyli marżę banku, z pewnością indywidualnie negocjowałeś z pracownikami banku. Po kilku latach regulowania zobowiązania może się okazać, że możesz otrzymać kredyt na lepszych warunkach, bo banki są skłonne udzielać kredytów hipotecznych z niższą marżą.

Ofertami kredytów refinansowanych powinny zainteresować się również osoby spłacające kredyt, których sytuacja finansowana uległa zmianie. Zarówno utrata pracy, jak i uzyskanie podwyżki to dobre momenty, aby sprawdzić, czy pozostałą część zobowiązania można spłacić na lepszych niż dotychczas warunkach.

Abyś mógł ocenić, czy opłaca Ci się skorzystać z kredytu refinansowanego, powinieneś od czasu do czasu porównać warunki aktualnie oferowanych kredytów z tymi, na jakich spłacasz swoje zobowiązanie. Jeżeli nie masz na to czasu, dobrym sposobem będzie zwrócenie się do firmy pośrednictwa finansowego. Eksperci są na bieżąco z ofertami banków, a to oznacza, że po zapoznaniu się ze szczegółami kredytu, który spłacasz, będą w stanie wskazać, czy na rynku jest dostępna korzystniejsza oferta. W ten sposób zaoszczędzić sporo czasu – nie będziesz musiał samodzielnie gromadzić informacji o dostępnych kredytach.

Kredyt refinansowany a kredyt konsolidacyjny

Czy kredyt refinansowany przypomina Ci kredyt konsolidacyjny? Skojarzenie jest słuszne, ale kredyt refinansowany to nie to samo co kredyt konsolidacyjny.

Kredyt refinansowany służy spłacie jednego, wcześniej zaciągniętego kredytu. Celem jest obniżenie kosztów związanych z obsługą zobowiązania. Z tego względu nie następuje wydłużenie okresu spłaty kredytu, bo taka zmiana automatycznie powoduje podwyższenie całkowitego kosztu kredytu.0 Komentarze