Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Jak mądrze wybrać kredyt gotówkowy?

kredyt gotówkowy kredyt

We współczesnej bankowości, która mianuje się jako przyjazna i nowoczesna jest dużo produktów kredytowych dedykowanych klientom, którzy potrzebują szybkiego przypływu gotówki. Kredyt gotówkowy jest uznawany za najbardziej dostępny i tym samym łatwy do otrzymania. Rzeczywiście, nie ma banku, który by nie oferował tego rozwiązania, ale czy naprawdę każdy kredyt gotówkowy jest bliźniaczy? Innymi słowy, czy warto sprawdzać oferty w kilku bankach, a może z góry skierować wniosek do banku, w którym mamy swój rachunek rozliczeniowy?
Kredyt gotówkowy nie jedno ma imię
Jak mówi przysłowie "diabeł tkwi w szczegółach" i nawet jeśli na pierwszy rzut oka odnosimy wrażenie, że wszystkie kredyty są tak samo oprocentowane i udzielane na tych samych warunkach, rzeczywistość bardzo szybko weryfikuje to błędne założenie.Co prawda w banku, w którym prowadzimy nasz ROR, możemy uzyskać lepsze warunki kredytowe, nie mniej nie zawsze przekładają się one bezpośrednio na całkowity koszt kredytu czy warunki jego spłaty. Te preferencyjne warunki zazwyczaj oznaczają szybszą decyzję i mniej wnikliwą weryfikację, a konkretnie zwolnienie kredytobiorcy z dostarczania zaświadczeń o dochodach na rzecz oświadczenia.W istocie kredyty gotówkowe różnią się między sobą rzeczywistą stopą oprocentowania tzw. RRSO, która pokazuje, jaka jest relacja pomiędzy wnioskowaną kwotą kredytu, a jego całkowitymi kosztami, które ponosi kredytobiorca. Pamiętajmy, że RRSO wskazuje, ile rzeczywiście będziemy musieli zapłacić bankowi za kredyt. Jest to obiektywny wskaźnik, który nie może na umknąć, pokazujący czy rzeczywiście bank, w którym zamierzamy zaciągnąć zobowiązanie, proponuje nam najlepszą ofertę.

Gdzie znaleźć kredyt idealny?
Kredyt idealny to pojęcie bardzo względne, aczkolwiek dla większości z zainteresowanych oznacza on niewielkie koszta i łatwe do spłaty raty. Zanim wybierzemy się na prawdziwą wyprawę po bankach usiądźmy przed komputerem i wybierzmy jako pierwszego doradcę kalkulator kredytowy dostępny przez Internet. To narzędzie powalające w błyskawiczny sposób ocenić i wyłonić te banki, które są najbliższe naszym oczekiwaniom. Tego typu narzędzie znajdziemy np.: pod tym adresem kalkulator-kredytowy.org/kalkulator-kredytu-gotowkowego .

Zanim podejmiemy decyzję, oceńmy jaka kwota jest nam potrzebna i nie zaciągajmy zobowiązań na wyrost — te są najtrudniejsze do udźwignięcia. Poza tym ustalmy jaką kwotę raty możemy płacić i zastanówmy się, czy wolimy raty równe, czy malejące. Nie uciekajmy od ubezpieczenia kredytu, ale też wybierzmy to, które naprawdę będzie zabezpieczeniem na wypadek choroby uniemożliwiającej spłatę kredytu, utraty pracy czy śmierci kredytobiorcy.Oprocentowanie jest tym elementem, który przykuwa naszą uwagę jako pierwszy. Zbyt wysokie automatycznie eliminuje potencjalnego kredytodawcę z kręgu zainteresowania. Jednocześnie nie tylko sama wysokość oprocentowania jest istotna, ale także i jego stałość lub zmienność. Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest oczywiście oprocentowanie stałe, które jest takie samo przez cały okres kredytowania. Naturalnie, niektórzy mogą wskazywać, że przy oprocentowaniu zmiennym można doczekać się korzyści w postaci jego obniżenia, ale jak pokazuje wiele przykładów z ostatnich miesięcy, rozsądniej jest postawić na coś, co z góry ma określony kształt i literę prawa bankowego. Oprocentowanie zmienne zazwyczaj jest korzystne, gdy obserwuje się tendencje obniżania stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej, ale jeśli nasz kredyt gotówkowy nie jest wieloletnim, postawmy na to, co jest pewniejsze.

Kalkulator kredytowy jak doradca
Nowoczesny kalkulator kredytowy pokaże nam aktualne oferty i pozwoli na wybranie tej najlepszej. Co więcej, renomowane aplikacje umożliwiają wysłanie wniosku kredytowego bezpośrednio z ich strony i oferują pomoc doradcy dyżurującego na czacie. Zanim podejmiemy decyzję, sprawdźmy wszystkie plusy i minusy, ponieważ raz wybrany kredyt wpisze się w nasz budżet na kilkanaście miesięcy.0 Komentarze