Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Jak wybrać kredyt gotówkowy?


Kredyt gotówkowy należy do produktów bankowych, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów. Zaciągany jest on na różne cele, a jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że pozyskane w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na dowolną inwestycję.
Chociaż w niemal każdym banku możemy starać się o taką pożyczkę, podczas poszukiwania najlepszej oferty warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników.

Cele i możliwości
Poszukując kredytu gotówkowego należy przede wszystkim ustalić jak wysoką kwotę chcemy pożyczyć, a także – jak wysokie raty jesteśmy w stanie spłacać co miesiąc. Trzeba bowiem pamiętać, że takie zobowiązanie będzie wpływało na domowe finanse przez kolejnych kilka lub kilkanaście miesięcy. Po ustaleniu wysokości sumy potrzebnej na sfinansowanie generalnego remontu w domu, zakup nowych mebli czy wakacje za granicą, zastanówmy się nad samą ratą. Najlepiej w tym celu spisać wszystkie kwoty jakie przeznaczamy co miesiąc na rachunki, żywność, mieszkanie i paliwo, a następnie je zsumować i dodać jeszcze środki na nie przewidziane wydatki w dowolnie ustalonej wysokości. Uzyskany wynik odejmujemy od wynagrodzenia – w ten sposób obliczymy jaka rata będzie w zasięgu naszych możliwości finansowych. Pamiętajmy też, że najrozsądniej założyć pewien bufor bezpieczeństwa, by mieć pewność, że nawet w razie pogorszenia się sytuacji będziemy w stanie terminowo regulować zaciągnięte zobowiązanie.

Oprocentowanie
Podczas poszukiwania kredytu gotówkowego należy zwrócić uwagę na całkowity koszt interesujących nas pożyczek. W tym przypadku nie warto jednak sugerować się reklamami, które często pomijają wartość prowizji czy inne dodatkowe opłaty związane z zaciągnięciem zobowiązania. Najbardziej miarodajnym wskaźnikiem jest RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania uwzględniająca wszystkie opłaty, a więc nie tylko oprocentowanie nominalne, ale i prowizję banku, ubezpieczenia czy opłatę przygotowawczą. Im niższe RRSO, tym tańszy kredyt. Zestawienie kredytów gotówkowych z uwzględnioną wysokością rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania znajdziesz tutaj.

Dodatkowe produkty
Bywa, że atrakcyjna oferta kredytowa związana jest z koniecznością wykupienia ubezpieczenia, co ma swoje dobre strony, bo nie musimy martwić się o spłatę zobowiązania w razie choroby czy utraty pracy. Ponieważ jednak oznacza to zwiększenie całkowitego kosztu kredytu, należy zastanowić się czy będzie to korzystne rozwiązanie. Warto też wiedzieć, że przy pożyczkach na wyższe kwoty ubezpieczenie kredytu jest obowiązkowe. Zdarza się też, że kredytodawca wymaga założenia konta osobistego. Jeśli prowadzenie rachunku jest bezpłatne, można z takiej oferty skorzystać. W przypadku opłat konieczne jest obliczenie całkowitego kosztu prowadzenia konta przez okres trwania umowy z bankiem. Zanim podpiszemy ten dokument, bezwzględnie powinniśmy zapoznać się szczegółowo z jego treścią. Znając warunki kredytu nie będziemy zaskoczeni przykrymi niespodziankami w postaci dodatkowych kosztów.0 Komentarze