Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?


Nikt z nas nie ma raczej zbyt dużo czasu, aby śledzić na okrągło poszczególne oferty kredytów wypuszczanych przez instytucje bankowe. Jednak biorąc kredyt gotówkowy, każdy chciałby wybrać najlepszy. Jak to zrobić?
Prawie każdy bank ma w swojej ofercie kredyt gotówkowy. Niektóre mają nawet ich kilka, występujących pod różnymi nazwami i różniącymi się niektórymi warunkami. Dla wielu banków, kredyty gotówkowe to bardzo ważny element strategii biznesowej (np. dla Alior, BGŻ BNP, Millennium). Dlatego stając więc przed potrzebą skorzystania z tego rodzaju produktu finansowego może nas czekać nie lada kłopot. Mimo to da się skutecznie odnaleźć w tym gąszczu atrakcyjny dla nas kredyt gotówkowy.


Ranking kredytów gotówkowych
Chcąc osiągnąć ten cel i wybrać najlepszy kredyt gotówkowy, należy zastosować ranking kredytów gotówkowych. Za sprawą takiego narzędzia bez trudu oraz niepotrzebnego marnowania czasu mamy możliwość uzyskania najlepszego z naszego punktu widzenia rozwiązania. Jest wiele porównywarek i rankingów, które pozwalają nam wybrać optymalny produkt finansowy. Rzetelnie przygotowywany ranking kredytów gotówkowych znajdziesz np. na wktorymbanku.pl/kredyty-gotowkowe. Dobry ranking kredytów opiera się o kilka istotnych czynników pozwalających wskazać optymalny wybór.


Niewątpliwie wśród nich kluczową rolę odgrywa koszt zobowiązania. Bardzo istotny i intuicyjny jest całkowity koszt kredytu. Nie pozwala on jednak uchwycić w pełni wartości pieniądza w czasie i jest zależy od kwoty kredytu. Znacznie mniejszą wagę należy przywiązywać do nominalnego oprocentowania. Banki pokazują w reklamach niskie oprocentowanie, tymczasem zarabiają np. na prowizjach. Dlatego każdy dobry ranking kredytów gotówkowych swoje powinien opierać się o RRSO.


Co to jest RRSO?
RRSO jest niczym innym jak drobnym drukiem, którego mamy nie zauważyć na ulotkach reklamujących banki i inne firmy pożyczkowe. Oprocentowanie jest okrzykiwane w każdym banku jako korzystne i bardzo tanie, a to co najważniejsze jest spychane w wypadku reklam na dalszy plan. Wskaźnik RRSO to rzecz na którą musimy zwrócić uwagę chcąc zaciągnąć kredyt. RRSO to skrót od „rzeczywista roczna stopa oprocentowania”, czyli w skrócie całkowity koszt naszego kredytu przeliczony na efektywną wysokość zadłużenie w czasie. RRSO uwzględnia wszystkie koszty kredytu i jednocześnie czas ich poniesienia. Dlatego jest miarą szerszą i przez to lepszą niż całkowity koszt kredytu.


RRSO uwzględnia także dodatkowe koszty, które musimy spłacić wraz z naszą pożyczką, a o których zazwyczaj nie mamy pojęcia. Są to na przykład ubezpieczenia, prowizje, a także opłaty za pewne dodatkowe usługi. Bank powinien przedstawić nam całą kwotę wraz z wszystkimi odsetkami i prowizjami oraz kalkulację RRSO. Pomoże to uniknąć nam rozczarowania bądź kłopotów, gdy okaże się, że nie jesteśmy w stanie spłacić takiej sumy. W internecie znaleźć możemy kalkulator RRSO z którego warto skorzystać jest przed udaniem się do banku.


Wybierając kredyt gotówkowy należy również zwrócić także uwagę na poboczne koszty i niedogodności. Przykładowo potencjalny przymus założenia rachunku osobistego, konieczność ubezpieczenia kredytu bądź też niemożność zawieszenia spłaty. Dopiero po przeanalizowaniu tych wszystkich elementów można wskazać najlepszy kredyt gotówkowy.0 Komentarze