Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Jakie dokumenty są niezbędne, by zaciągnąć kredyt gotówkowy

kredyt gotówkowy

Jak pokazują wszelkiego rodzaju statystyki, kredyt gotówkowy jest tym produktem bankowym, po którego sięgamy bardzo często. Pozwala on „załatać” chwilowe dziury w domowym budżecie, pozwala sfinansować naprawę samochodu, czy wyjazd na urlop. Banki starają się jak najbardziej uprościć całą procedurę, związaną z przyznawaniem takiego kredytu, jednakże musimy mieć świadomość, że pewnych etapów się nie przeskoczy. Zastanówmy się więc, jakie dokumenty będą nam niezbędne, by taki kredyt gotówkowy uzyskać.
Każda osoba, która chce ubiegać się o kredyt gotówkowy, na pewno musi potwierdzić swoją tożsamość. Niezbędny więc tutaj będzie dowód osobisty, którym musimy się wylegitymować przed pracownikiem banku. Niektóre banki, respektują także paszport. Jak łatwo się domyśleć, każdy z dokumentów za pomocą którego chcemy udokumentować naszą tożsamość, musi być aktualny i z wyraźnym zdjęciem.
By uzyskać pieniądze z banku, niezbędne będzie udokumentowanie naszych dochodów. W tym celu musimy przynieść ze sobą zaświadczenie z zakładu pracy wykazujące nasze dochody (najczęściej za okres 3 miesięcy), odcinek renty czy też odcinek z emerytury. Osoby prowadzące działalność gospodarczą, zostaną poproszone o dostarczenie zaświadczeń z Urzędu Skarbowego, potwierdzające uzyskane dochody. Niektóre banki, dają możliwość pożyczenia pieniędzy tylko na samo oświadczenie. Jednakże zwykle nie pożyczymy wtedy zbyt wysokiej kwoty, a ponadto mogą to zrobić te osoby, które maja bardzo dobrą historię kredytową.
Gdy będziemy już mieli wszystkie niezbędne dokumenty, będziemy musieli wypełnić wniosek. Każdy bank ma swój własny druk. Niektóre banki dają też możliwość złożenia wniosku za pośrednictwem sieci internetowej. Złożony przez nas wniosek, wraz kompletem niezbędnych dokumentów, będzie mógł być rozpatrzony przez bank i na podstawie jego analizy, bank podejmie decyzje kredytową.
Musimy pamiętać, że każdy bank ma swoje standardy odnośnie dokumentów niezbędnych do uzyskania kredytu gotówkowego. Może więc się zdarzyć, że coś co nie zostanie zaakceptowane w jednym banku, zostanie przyjęte w drugim.

Więcej rad jak uzyskać kredyt znajdziesz na NewTrader.pl0 Komentarze