Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
 • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
 • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
 • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
 • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
 • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
 • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Kredyt gotówkowy – 10 ważnych rad

kredyt gotówkowy

Jak wziąć kredyt gotówkowy i uniknąć wysokich kosztów wynikających z ich zaciągnięcia i spłaty? Sprawdź w naszym poradniku, jak to zrobić.
Przyjęło się, że kredyt gotówkowy to nieskomplikowany produkt bankowy. I tak poniekąd jest. Łatwo przez to jednak zapomnieć o zachowaniu koniecznej przy wyborze uwagi. Zobacz, na co ją zwrócić, gdy stoisz przed decyzją o wzięciu kredytu gotówkowego.
 • Pod żadnym pozorem nie kieruj się reklamami kredytów, gdzie znajdziemy jedynie plusy oferowanych produktów. Najczęściej nie informują one od czego zależy „rekordowo niskie oprocentowanie”, a często są one powiązane z …
 • … dodatkowymi produktami. Skorzystanie z ubezpieczenia czy konta oferowanego przez dany bank często obniża oprocentowanie kredytu gotówkowego lub jego prowizję. Dodatkowe opłaty wynikające z ubezpieczenia mogą przerosnąć korzyści wynikające z zastosowanych obniżek. Brak odpowiednich wpływów na konto choć raz w przeciągu całego okresu kredytowania może z kolei zlikwidować niższe oprocentowanie.
 • Zapytaj o opłatę przygotowawczą. Większość banków przy kredytach gotówkowych ich nie pobiera, jednak przez to może zostać uśpiona Twoja czujność. Dlatego, zawsze sprawdzaj, czy dany bank pobiera taką opłatę od przyszłych kredytobiorców.
 • Zobacz wszystkie oferty w jednym miejscu. Taką sytuację umożliwiają porównywarki i rankingi kredytów gotówkowych. Ujęcie najlepszych ofert, np. w serwisie gotówkowe.net, pod względem całkowitych kosztów lub wysokości miesięcznej raty uporządkuje wiedzę i znacząco skróci czas, który poświęcisz na przegląd kredytów gotówkowych. Wartościowy ranking znajdziesz na serwisie Gotówkowe.net.
 • Przy spoglądaniu na ranking pamiętaj, że najważniejsza w ostatecznym rozrachunku będzie Twoja indywidualna sytuacja finansowa, od której będą uzależnione warunki kredytu oraz jego wysokość. Szacuj wysokość miesięcznej raty tak, by zostały Ci oszczędności na inne wydatki.
 • Zwróć szczególną uwagę na RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Odzwierciedla ona faktyczne koszty, które poniesiesz w związku z kredytowaniem. Jest to o tyle ważne, że kredytodawcy w swoich ofertach wspominają o oprocentowaniu nominalnym, podczas gdy to RRSO mówi najwięcej o konkurencyjności danej propozycji kredytowej.
 • Skorzystaj z usług kalkulatora, który wyliczy za Ciebie wysokość raty i całkowity koszt. Po co się męczyć wyliczeniami, skoro ktoś, a właściwie coś, może to zrobić za Ciebie?
 • Jeśli nie masz nagłych wydatków, zadbaj o to, żeby starania o kredyt gotówkowy poprzedziło ograniczenie niekoniecznych zakupów i zorientowanie się we własnej historii kredytowej. Zadbaj, by w BIK mieć czyste konto.
 • Kiedy już wykonasz ostatnią czynność, spłać wszystkie nieopłacone raty, najlepiej kilka miesięcy przed zaciągnięciem kredytu. Idealną sytuacją będzie oczywiście taka, w której owych zaległości mieć… nie będziesz.
 • Na koniec zapytaj o możliwość wcześniejszej spłaty kredytu. Czy czekają wtedy dodatkowe opłaty? Jeśli tak, to jakie? Mogąc ograniczyć całkowite koszty kredytowania, naturalnym będzie skrócenie spłaty zaciągniętego zobowiązania.
10 powyższych rad powinno Cię przygotować do wzięcia kredytu gotówkowego. Pamiętaj, że poszczególne produkty różnią się kosztami, wybieraj więc najtańsze w ostatecznym rozrachunku rozwiązanie.0 Komentarze