Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Kredyt gotówkowy - wady i zalety kredytów konsumpcyjnych

kredyt gotówkowy kredyt

Żyjemy w czasach, w których nasze potrzeby konsumpcyjne wzrastają wręcz wykładniczo. Coraz częściej potrzebujemy nowego sprzętu AGD, nowego samochodu czy komputera. Są to rzeczy, na kupno których najczęściej nie starcza nam sama wypłata. Dlatego też z pomocą przychodzą banki i oferowane przez nie kredyty gotówkowe. Są to szybkie kredyty, dzięki którym zyskamy gotówkę na spełnienie marzeń czy zaspokojenie potrzeb. Trzeba jednak uważać, gdyż każde zobowiązanie finansowe może przynieść więcej szkody niż korzyści. Dlatego też zanim zdecydujemy się na podpisane konkretnej umowy kredytowej, powinniśmy poznać wszystkie wady i zalety kupowanego produktu finansowego. Jak więc to wygląda w przypadku kredytów gotówkowych?
Największe zalety kredytów gotówkowych
Zastanawiając się nad zaletami z jakimi wiąże się kredyt gotówkowy, nie sposób nie wspomnieć o dowolności. To jedna z nielicznych form kredytowania bankowego, w której jako klient mamy pełną dowolność tego, na co spożytkujemy pożyczoną nam gotówkę. Bank nie będzie kontrolował naszych wydatków (tak jak ma to miejsce w przypadku kredytów celowych), możemy więc spożytkować je na samochód, rodzinną wycieczkę czy remont łazienki. To, że nie musimy określać na co konkretnie wydamy pożyczone pieniądze, to największa zaleta kredytu gotówkowego.

Kolejna cecha kredytów gotówkowych, którą niewątpliwe należy zaliczyć do jego zalet, jest kwota, którą możemy uzyskać. Praktycznie nie ma tu ograniczeń (poza naszą zdolnością kredytową i zdrowym rozsądkiem). Udzielane kredyty gotówkowe wahają się od kilkuset złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy. Dlatego też może on pomóc w praktycznie każdej sytuacji.

Mówiąc o tym, jakie zalet ma kredyt gotówkowy, nie można nie wspomnieć o formalnościach, które w przypadku kredytów tego typu zostały sprowadzone do absolutnego minimum. W zasadzie kredyt gotówkowy można dostać w kilka dni, składając tylko niezbędne dokumenty.

A co z wadami tej formy kredytowania?
Jak zwykło się mawiać, nie wszystko złoto co się świeci. Nie inaczej jest w przypadku produktów finansowych, którym niewątpliwie jest kredyt gotówkowy. Najważniejszą jego wadą, na którą niewątpliwie należy zwrócić uwagę jest cena. Jako że jest to produkt, który możemy uzyskać w bardzo łatwy i szybki sposób, przyjdzie nam za niego słono zapłacić. Kredyt gotówkowy to najszybsza forma pożyczki, jednak jest także najdroższa. Oprocentowanie jest oczywiście zależne od wysokości kredytu, liczby rat oraz okresu kredytowania.

Podsumowując
Kredyt gotówkowy wydaje się idealnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują szybkiej gotówki w zasadzie od ręki (porównaj atrakcyjne kredyty gotówkowe). Jest to najprostsza w otrzymaniu forma kredytowania, która może zaspokoić dosłownie każdą nagłą potrzebę. Trzeba jednak pamiętać, że każda umowa kredytowa niesie za sobą pewne zagrożenie, zwłaszcza gdy nasze dochody nie są stałe – może bowiem zdarzyć się sytuacja, w której nie poradzimy sobie ze spłatą zobowiązania, a to może doprowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji.0 Komentarze