Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
* * * * *

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych


Pożyczki i kredyty są sposobem na rozwiązanie wielu problemów finansowych i to nie tylko tych podbramkowych. Atrakcyjny wyjazd na wakacje, samochód po wyjątkowo korzystnej cenie czy intratne zlecenie do realizacji wymagają środków, a te można uzyskać w instytucjach pożyczkowych. Korzystanie z takich form usług wymaga rozsądnej oceny możliwości spłaty. Kiedy zwrócenie kilku pożyczek staje się dużym obciążeniem, z pomocą przychodzą kredyty konsolidacyjne.
Czym jest pożyczka konsolidacyjna?

Konsolidacja jest terminem funkcjonującym w ekonomii i w szczególności dotyczy bankowości. Pojęcie to jest stosowane do określania procesu zamiany kilku kredytów lub pożyczek na jedno zobowiązanie, realizowane na konkretnych warunkach. Oczywistym jest, że pożyczka konsolidacyjna to rodzaj produktu finansowego, który jest sprzedawany klientowi. Co to oznacza?

Następstwem konsolidacji kilku kredytów czy pożyczek jest zobowiązanie, które w ogólnym ujęciu będzie kosztować klienta więcej. Nic przecież nie ma za darmo, a bank czy firma finansowa muszą na takim produkcie zarobić. Z drugiej strony klient, który znajduje się w trudnej sytuacji otrzymuje szansę na spłatę zobowiązań w dłuższym terminie i na mniej obciążających go zasadach. W efekcie – zamiast płacić w miesiącu pięć rat do różnych banków czy instytucji, spłaca tylko jedną, ale w dłuższym okresie.

Czy warto starać się o kredyty konsolidacyjne?

Pożyczki i kredyty są po to, żeby z nich korzystać, tak jak korzysta się z samochodu płacąc za paliwo czy ubezpieczenie. W obecnych czasach trudno jednak zagwarantować, że osiągane dochody i możliwości spłaty będą towarzyszyć kredytobiorcy przez wiele lat. Wystarczą restrukturyzacja, bankructwo, brak kwalifikacji po zmianie profilu firmy czy choroba. Utrata zatrudnienia i znaczne zmniejszone dochody sprawiają, że brakuje środków na realizację zobowiązań.

Odwlekanie spłat oznacza windykację i egzekucję komorniczą, a takie sytuacje zostawiają ślad w bazach na kilkanaście lat. Dlatego firmy takie jak Habza wychodzą z ofertą dla klientów w trudnej sytuacji, proponując im kredyt konsolidacyjny. Nie oznacza to, że długi będą darowane. To, co zostało pożyczone trzeba spłacić. Habza Finanse stwarza jednak warunki, dzięki którym zmniejszenie dochodów nie wiąże się z ryzykiem odkładania spłat. To z kolei nie niesie konsekwencji takich jak narastające odsetki czy wpadnięcie w spiralę zadłużenia.

Jakie korzyści zapewnia pożyczka konsolidacyjna od firmy Habza Finanse?

Stosunkowo niskie koszty i atrakcyjne warunki spłaty pożyczki konsolidacyjnej sprawiają, że nie tylko normuje się domowy budżet, ale też pojawiają nowe możliwości. Jakie korzyści gwarantują kredyty konsolidacyjne z Habza Finanse? To m.in.:
  • spłacanie jednej raty miesięcznie zamiast kilku,
  • niższe zobowiązanie miesięczne,
  • szybkie uregulowanie zobowiązań w innych bankach,
  • indywidualne podejście do sytuacji finansowej każdego klienta i poszukiwanie najkorzystniejszej formy konsolidacji,
  • utrzymanie pozytywnej opinii w BIK,
  • zachowanie wiarygodności kredytowej,
  • możliwość podjęcia kolejnego zobowiązania kredytowego (np. zakupy na raty czy karta kredytowa),
  • możliwość wypełnienia wniosku i dopełnienia formalności online.

Pożyczka konsolidacyjna nie jest rozwiązaniem wyłącznie dla osób zadłużonych, które nie mają środków na spłatę wszystkich zobowiązań w terminie. To również sposób na szybką spłatę rat w innych bankach w celu wzięcia kolejnego kredytu, na bardziej korzystnych zasadach.0 Komentarze