Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Kredyty dla emerytów

kredyt dla emeryta kredyty dla emeryta

Emeryci to w naszym społeczeństwie dość liczna grupa. Są to osoby, które zakończyły już swoją aktywność zawodową i teraz pobierają świadczeni emerytalne z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jednakże podobnie jak osoby pracujące czy prowadzące własną działalność gospodarczą, od czasu do czasu muszą one pożyczyć pieniądze. Sprawdźmy więc, czy banki mają w swojej ofercie kredyty, z których mogli by skorzystać emeryci.
Dla banków niezmiernie ważnym czynnikiem w momencie rozpatrywania wniosków kredytowych jest stały dochód. To dzięki niemu można w terminowy sposób spłacać raty kredytu. W przypadku emerytów, dochód jest zawsze stały, gdyż emerytura ma taki właśnie charakter. Jednakże poszczególne osoby mają emeryturę w różnej wysokości. Jak łatwo się domyśleć, im emerytura jest wyższa, tym łatwiej uzyskać kredyt i łatwiej ubiegać się o wyższą kwotę. Albowiem bank w przypadku wniosku złożonego przez emeryta, przeprowadza dokładnie taką samą analizę zdolności kredytowej jak w przypadku innych ludzi.

Drugim czynnikiem na który zwracają uwagę banki w przypadku emerytów ubiegających się o kredyt jest ich wiek. Zazwyczaj po przekroczeniu 75 roku życia, emeryt raczej już kredytu w banku nie dostanie. Jest jednak na to sposób. Można ubiegać się o kredyt wspólnie z młodszą osobą. W razie jakichkolwiek problemów ze spłatą, to właśnie ta druga osoba przejmie na siebie obowiązek spłaty długu.

W nieco korzystniejszej sytuacji są emeryci wywodzący się z „uprzywilejowanych” grup zawodowych. Mówimy tu np. o służbach mundurowych czy o górnikach. Ich emerytury są zazwyczaj o wiele wyższe od pozostałych, a ponadto, na emeryturę mogą oni przejść znacznie wcześniej. W związku z tym zdolność kredytowa wygląda u nich o wiele lepiej, a ponadto istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że będzie występował problem z wiekiem wnioskodawcy.

Jeśli emeryt nie dostanie kredytu w banku, zawsze może wnioskować o pożyczkę pozabankową. Firmy pożyczkowe przyjaznym okiem patrzą na emerytów i chętnie pożyczają im pieniądze. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że takie pożyczki ratalne są o wiele droższe niż bankowy kredyt, a więc z naszego konta „wypłynie” więcej pieniędzy na spłatę zadłużenia.0 Komentarze