Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
* * * * *

Kredyty gotówkowe online – jak bezpiecznie je brać?


Czy kredyty gotówkowe online są bezpieczne?

Dzisiaj banki i inne instytucje finansowe mają własne strony internetowe, i te strony są zabezpieczone specjalnymi certyfikatami. Certyfikaty mają na celu zabezpieczenie danych, które są wysyłane od komputera użytkownika końcowego (w tym przypadku użytkownika składającego wniosek kredytowy) do serwera firmy finansowej i od serwera do użytkownika. Kredyty gotówkowe online można brać bez obaw, ale trzeba się stosować do kilku podstawowych zasad, jakie ułatwiają bezpieczne poruszanie się w internecie. Przede wszystkim nie powinno się składać wniosku kredytowego na przypadkowym komputerze. Wykorzystany powinien być tylko i wyłącznie własny komputer i w dodatku trzeba się upewnić, czy na tym urządzeniu nie ma żadnego złośliwego oprogramowania, które mogłoby ukraść nasze dane lub przenieść nas niepostrzeżenie na stronę imitującą tylko stronę instytucji finansowej.

Wszystkie kredyty online, które możesz porównać na stronie 7banki.pl/kredyty-gotowkowe, są bezpieczne, ale te kredyty różnią się od siebie, w zależności od wysokości prowizji, maksymalnych kwot udzielanych kredytów oraz innymi kwestii, dlatego zawsze musisz bardzo dokładnie sprawdzić regulamin danej firmy, by poznać jej ofertę od kuchni.

Pożyczki bankowe przez internet wymagają podania pełnych zestawów danych, czyli imienia i nazwiska, adresu, numeru telefonu, adresu e-mailowego, numeru konta bankowego, wysokości osiąganych dochodów, PESEL-u, numeru dowodu osobistego i czasami też dodatkowych informacji. Te dane nie mogą dostać się w ręce osób trzecich, więc musisz się z nimi obchodzić naprawdę bardzo ostrożnie. Przede wszystkim nigdy nie udostępniaj ich na stronach, które nie mają certyfikatu SSL, czyli symbolu zielonej kłódki na początku paska adresowego.

Kredyty online można brać w kilka minut

Kredyty online można dzisiaj brać dosłownie w kilka minut. Wystarczy tylko wypełnić wniosek kredytowy dostępny online i już można ubiegać się o przyznanie kredytu. Wypełnienie tego wniosku zajmuje maksymalnie kilka minut, a decyzję możesz otrzymać już w 15 minut od momentu przesłania poprawnie wypełnionego wniosku. Oczywiście decyzja o przyznaniu kredytu nie będzie wydana tylko i wyłącznie na podstawie poprawnie wypełnionego wniosku. Musi za tym iść także zdolność kredytowa a w przypadku pożyczki, do której pożyczkobiorca jest weryfikowany w bazie BIK, również brak negatywnych wpisów w tej bazie.

Wracając jednak do kwestii samego bezpieczeństwa, na początku sprawdź ranking kredytów gotówkowych online dostępny na stronie 7banki.pl, a następnie zapoznaj się dokładnie ze wszystkimi warunkami udzielania takich kredytów. Wybierz najlepsze kredyty gotówkowe online i zdecyduj się na jeden konkretny. Zaloguj się na komputerze, nad którym masz pełną kontrolę, wypełnij wniosek i prześlij go, a później czekaj na decyzję. W przypadku przesyłania dodatkowych danych pamiętaj, by zrobić to za pośrednictwem adresu e-mailowego, którego używasz na co dzień. Najlepsze kredyty gotówkowe online są dzisiaj bardzo popularne i nie stwarzają żadnego zagrożenia, ale musisz wiedzieć, że każda osoba, która porusza się w przestrzeni internetowej, musi mieć świadomość tego, że bardzo ważne jest, aby zadbała o swoje bezpieczeństwo – szczególnie wtedy, kiedy podaje gdzieś swoje dane osobowe.0 Komentarze