Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość




- - - - -

Najlepsze kredyty konsolidacyjne - na jakie cechy kredytu zwracać uwagę podczas konsolidacji?

kredyt konsolidacyjny

Każdy kolejny kredyt to poważne obciążenie dla budżetu, mogące skutkować kłopotami z terminowym regulowaniem zobowiązań. Wyjściem z tej niełatwej sytuacji okazuje się być kredyt konsolidacyjny, który pozwala na połączenie kilku kredytów w jeden. W efekcie spłacamy tylko jedną ratę. Jak wybrać dobry kredyt konsolidacyjny?
Co należy brać pod uwagę?
Kredyty konsolidacyjne to dzisiaj obowiązkowy punkt oferty banków. Aby wybrać ten najlepszy, należy wziąć pod uwagę szereg kryteriów. Do tych najważniejszych zalicza się:
  • wysokość prowizji oraz oprocentowania;
  • konsekwencje wynikające z niepłacenia rat w ustalonym przez bank terminie;
  • konieczność posiadania konta w danym banku.
Do tego dochodzą rozmaite kruczki ukryte w ofertach promocyjnych. To na nie decyduje się znaczna część kredytobiorców, nie zdając sobie sprawy z tego, że są one na ogół niekorzystne.

Wysokość prowizji i oprocentowanie
Są to czynniki bezpośrednio wpływające na opłacalność kredytu konsolidacyjnego. Z tego powodu nigdy nie można ich lekceważyć. Warto pamiętać, że na rynku dostępne są oferty, w których prowizja nie jest stosowana. Oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego w banku, który nie pobiera prowizji, wynosi na ogół około 8-10%. Ale zdarzają się też oferty, w których oprocentowanie wynosi ponad 10%, a dodatkowo pobierana jest kilkuprocentowa prowizja. Najlepiej wybierać więc te oferty, które mają najniższe oprocentowanie i zerową prowizję.

Konsekwencje niepłacenia rat w ustalonym terminie
Większość banków decyduje się dyscyplinować nieterminowego kredytobiorcę, narzucając na niego rozmaite kary finansowe. Przed wybraniem kredytu warto sprawdzić, czy dany bank postawił na takie zabezpieczenie. W razie zwłoki nie będziemy niemile zaskoczeni.

Posiadanie konta w banku
Niejednokrotnie banki wymagają od kredytobiorców posiadania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Zanim zdecydujemy się na ofertę z takimi warunkami, należy pamiętać, że generuje to dodatkowe koszty. A celem konsolidacji jest przecież ich maksymalne zmniejszenie.

O czym jeszcze pamiętać?
Najlepsze kredyty konsolidacyjne - takie hasło dostrzec można w reklamach wielu banków. Decydując się na konsolidację, należy pamiętać, aby wybrany przez nas kredyt nie generował żadnych dodatkowych kosztów, a jego oprocentowanie nie było zbyt wysokie. O tym wspomnieliśmy już wcześniej. Ostrożnie należy podchodzić do wszelkich ofert promocyjnych, które na ogół bazują na tanich sztuczkach marketingowych i nie mają nic wspólnego z rzetelną propozycją. Każdy gratis posiada jakieś drugie dno – na ogół dla klienta banku niekorzystne.

Dobry kredyt konsolidacyjny przywróci stabilność i bezpieczeństwo finansowe. Niestety, na rynku nie brakuje konsolidacji niekorzystnych, które kosztują naprawdę niemało. Dlatego warto korzystać ze wsparcia profesjonalnych doradców kredytowych, którzy posiadają wiedzę i umiejętności pomocne w wyborze najlepszego kredytu. Jest to rozwiązanie bezpieczne, które sprawdzi się bez względu na to, ile kredytów zamierzamy skonsolidować.



0 Komentarze