Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Najważniejsze cechy pożyczki gotówkowej

pożyczka gotówkowa

Bardzo często w naszym życiu zdarza się, że potrzebujemy więcej gotówki, niż mamy obecnie na koncie. Jest to związane z różnymi nieprzewidzianymi sytuacjami, a także z planami, jakie snujemy na przyszłość. Jeżeli ekstra gotówka jest nam rzeczywiście niezbędna, bardzo często udajemy się do banku i szukamy produktu, który pomógłby nam uzupełnić nasze braki finansowe. Wydaje się, że idealnym produktem którego szukamy w takim wypadku jest pożyczka gotówkowa. Poznajmy więc, jakie są najważniejsze cechy tego produktu.
Czym charakteryzuje się pożyczka gotówkowa

Pożyczka gotówkowa jest w ofercie praktycznie każdego banku. A wszystko dlatego, że cieszy się ona sporym zainteresowaniem wśród klientów, a ponadto jest dla instytucji bankowych źródłem sporych zysków. Dlaczego jest to produkt tak popularny? Wpływa na to kilka czynników. Przede wszystkim składając wniosek o pożyczkę gotówkową, nie musimy podawać celu na jaki wydamy pieniądze. Możemy więc pożyczone środki przeznaczyć na remont mieszkania, wakacje, zakup samochodu czy na organizację przyjęcia weselnego. Bank nie będzie wnikał na co przeznaczymy pożyczkę i w żaden sposób nie będziemy musieli jej rozliczyć. Kolejnym atutem pożyczki gotówkowej jest szybkość z jaką jest ona udzielana. Jeżeli pożyczamy stosunkowo niewielkie kwoty, możliwe że pieniądze uzyskamy już w czasie jednej wizyty w banku. Jest to możliwe zwłaszcza wtedy, gdy jesteśmy osobami z bardzo dobrą historią kredytową i posiadamy konto bankowe w placówce, w której składamy wniosek. W takich przypadkach możemy także uzyskać pożyczkę bez żadnego zabezpieczenia. Jest to coraz silniej widoczna tendencja na rynku kredytowym, a banki “walcząc” o klienta są w stanie zaoferować mu coraz większe kwoty, bez poręczyciela, zastawu czy hipoteki. Możemy też zauważyć, że banki proponują nam coraz to wyższe kwoty. Spokojnie można znaleźć dzisiaj bank, który w ramach pożyczki gotówkowej, pożyczy nam nawet 150 000 zł. Coraz dłuższy jest też okres spłaty zadłużenia, dzięki czemu nasze raty wcale nie muszą być bardzo wysokie.

Na co zwrócić uwagę szukając najlepszej pożyczki gotówkowej

Skoro pisaliśmy, że pożyczka gotówkowa znajduje się w ofercie chyba każdego banku, możemy mieć kłopoty przy szukaniu tej najlepszej dla nas oferty. Na co więc w takim wypadku zwrócić uwagę? Najczęściej szukamy pożyczki, która będzie dla nas najtańsza. Nie powinniśmy jednak w takim przypadku patrzeć tylko i wyłącznie na oprocentowanie kredytu. Dosyć istotną rolę jeśli chodzi o koszty, może tu bowiem odgrywać prowizja czy jeszcze inne opłaty. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest porównanie rzeczywistego kosztu kredytu (RRSO), który to wskaźnik pozwoli nam na znalezienie najtańszej pożyczki. Ale koszty to nie wszystko. Zwróćmy uwagę na zabezpieczenie pożyczki, na szybkość z jaką jest ona udzielana, czy na ilość dokumentów którą musimy do banku dostarczyć. Jeżeli sami nie mamy czasu na to, aby porównywać oferty, może warto udać się do jak doradcy kredytowego, który pomoże nam w wyborze najlepszej dla nas pożyczki. Nic nie będzie nas to kosztowało, a pozwoli zaoszczędzić sporo czasu.

Pożyczka gotówkowa może okazać się dla nas idealnym sposobem na “załatanie” naszej dziury budżetowej lub na realizację przyszłych planów. Jednakże musimy mieć w głowie fakt, że pożyczone pieniądze należy oddać, więc składajmy wniosek o pożyczkę tylko wtedy, gdy jesteśmy pewni, że będzie nas stać na terminową spłatę miesięcznych rat.0 Komentarze