Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Pożyczka gotówkowa - jak wybrać?


Ofert pożyczkowych na rynku jest sporo i warto dobrze się zastanowić, która z nich jest najkorzystniejsza. Tym bardziej, że czasem szczegóły oferty mają naprawdę spore znaczenie.

Wiedz, ile płacisz.

Na koszt kredytu składa się nie tylko jego oprocentowanie, ale i opłaty dodatkowe, typu prowizja. Przyglądając się ofertom warto sprawdzić Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania, czyli RRSO. Zanim zasugerujesz się informacjami podanymi dużą czcionką, sprawdź właśnie ten parametr.

Wybierz rodzaj rat

Niektóre oferty pożyczkowe pozwalają zastąpić tradycyjne raty tak zwanymi ratami malejącymi. Polegają one na tym, że zamiast równego podziału na kwoty o stałej wartości, początkowo spłaca się wyższe raty, które systematycznie maleją. Początkowo spłacanie takiej pożyczki może wydać się cięższe, jednak z czasem spłacanie kredytu staje się coraz lżejsze. Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest mniejsze obciążenie odsetkami.

Sprawdź warunki dodatkowe

Niektóre banki i instytucje finansowe proponują lepsze warunki, ale w zamian wymagają spełnienia dodatkowych warunków, na przykład założenia karty kredytowej, otwarcia konta lub wykupienia ubezpieczenia. Zanim ulegniesz, przyjrzyj się dokładnie takim propozycjom. Może się okazać, ze pociągają za sobą koszta, które po zsumowaniu ze standardowymi kosztami pożyczki wyglądają mniej atrakcyjnie od wersji spoza promocji.

Poznaj więcej ofert

Zanim zdecydujesz się na konkretną, poznaj oferty dostępne w innych bankach. Oczywiście nie chodzi tu o żmudne przeglądanie kolejnych stron i rozmowę z wieloma doradcami klientów. Istnieją strony internetowe, które agregują w jednym miejscu więcej propozycji i pomagają szybko skontaktować się z wybraną instytucją. Przykładowo pożyczka gotówkowa na 17bankow.com (https://www.17bankow.com) oszczędza sporo czasu, a jednocześnie opiera się na ofercie kilkunastu instytucji finansowych.

Nie szalej

Pamiętaj, by pożyczać tyle, ile potrzebujesz i – co ważniejsze – jesteś w stanie zwrócić w zaplanowanym terminarzu spłat. Bierz przy tym poprawkę na sytuacje losowe i w razie wątpliwości zmniejsz kwotę lub zwiększ liczbę rat, tak aby mieć pewność, że spłacanie pożyczki przebiegnie bez zakłóceń.
0 Komentarze