Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Ranking kredytów gotówkowych online - oferty bez wychodzenia z domu


W czasach pandemii koronawirusa liczba składanych do banków wniosków o kredyt gotówkowy wzrosła nawet kilka razy. Nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież ogrom Polaków z dnia na dzień straciło źródło generowania dochodów.
Same instytucje bankowe wydają się wspierać swoich klientów, większość oferuje między innymi kredyt gotówkowy online. Dzięki temu, zgodnie z zaleceniami zachowana zostaje społeczna izolacja, bo zobowiązanie zaciągane jest bez konieczności wychodzenia z domu. Jak wybrać najlepszą ofertę i na współpracę z którym bankiem warto się zdecydować? W wyborze pomocny staje się ranking kredytów gotówkowych. O tym, czym jest takie zestawienie i jak z niego korzystać, piszemy poniżej.

Ranking kredytów gotówkowych - co to jest?

Narzędziem idealnym do porównywania różnych ofert konkurencyjnych względem siebie ofert, jest ranking kredytów gotówkowych. Takie zestawienie łatwo znaleźć można w sieci, jednak warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Aby ranking kredytu gotówkowego był rzetelny i nie wprowadzał w błąd, należy wybrać ten aktualny, najlepiej z bieżącego miesiąca. Co więcej, eksperci rynku finansowego potwierdzają, że najlepsze są rankingi kredytów gotówkowych, które są publikowane na niezależnych portalach o tematyce finansowej. Te proponowane na platformach internetowych banków niestety mogą wskazywać korzyści tylko wybranych ofert.

Sam ranking kredytów gotówkowych to porównanie co najmniej kilku, konkurencyjnych propozycji różnych banków. Uwzględniane są w nim kluczowe kryteria, jakie mają znaczenie dla atrakcyjności oraz opłacalności danych zobowiązań.

Pod uwagę brać indywidualne czynniki, które dla każdego klienta stają się priorytetowe. Przecież nie każdy oczekuje najtańszego kredytu, a ważniejszy staje się komfort obsługi klienta czy dodatkowe bonusy. Większość przyszłych kredytobiorców oczekuje dzisiaj kredytów branych przez internet i to nie tylko dla własnej wygody, ale też bezpieczeństwa. Co więcej kredyty online można zaciągać w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, a sama procedura weryfikacji zdolności kredytowej jest skracana i przebiega znacznie szybciej.

Najlepsze rankingi kredytów gotówkowych to te, które przedstawiane są w formie tabeli. Dzięki temu potrzebujący finansowego wsparcia może bez problemu porównać wybrane wskaźniki.

Ranking kredytów gotówkowych - oferty online

Jeśli kredytobiorcy zależy na wyborze kredytu, jaki może być zaciągany za pośrednictwem platformy internetowej, powinien szukać rankingu, który zawiera takie kryterium w swoim zestawieniu. Najłatwiej jest wpisać po prostu w wyszukiwarkę hasło typu "ranking kredytów online" albo "ranking tanich kredytów przez internet", by dosłownie w kilka sekund znaleźć pożądane zestawienie.

Pamiętajmy jednak, że sam parametr dotyczący możliwości wnioskowania o kredyt w formie elektronicznej nie wystarczy, by móc wybrać najlepsze kredyt gotówkowy. Pod uwagę należy brać również inne czynniki, jakie stanowią chociażby o opłacalności finansowej danej oferty. Fakt możliwości zaciągania kredytu online nie może być jedyną korzyścią dla kredytobiorcy. Chodzi przecież o to, by tego rodzaju zobowiązanie było finansowym wsparciem, a nie czynnikiem, który negatywnie wpłynie na bieżący budżet klienta.

Ranking kredytów gotówkowych - na co zwracać szczególną uwagę?

Każdy ranking kredytów gotówkowych uwzględnia co najmniej kilkanaście różnych czynników, jakimi charakteryzuje się dana oferta instytucji bankowej. Należy wziąć pod uwagę, że każdy bank realizuje własną politykę kredytową, w związku z którą proponuje inne warunki współpracy. Co więcej, oferty różnią się także ze względu na indywidualną zdolność kredytową każdego klienta. Same rankingi nie dają oczywiście konkretnej odpowiedzi na pytanie o atrakcyjność poszczególnych kredytów, natomiast z całą pewnością pozwalają oszacować bieżącą sytuację na rynku usług finansowych. Zawsze jednak tę ostateczną ofertę kredytobiorca otrzymuje dopiero po wydaniu przez bank decyzji pozytywnej o przyznaniu zobowiązania kredytowego.

Co zawierają rankingi kredytowe oprócz wybranego kryterium, które ma priorytetowe znaczenie dla klienta instytucji bankowej? W standardowym zestawieniu pojawiają się dane o oprocentowaniu, wysokości comiesięcznej raty czy czasie trwania współpracy z bankiem. Ponadto, uwzględnione są informacje o warunkach, jakie musi spełnić klient - czy musi dostarczyć zaświadczenie o zarobkach, czy analityk będzie generował raport BIK? W takich porównaniach przyszły klient banku może dowiedzieć się także0 Komentarze