Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego

kredyt gotówkowy kredyty gotówkowe

Ubezpieczenia nie mają w naszym kraju najlepszej opinii. Zdecydowana większość z nas twierdzi, że są one za drogie i że nie ma sensu ich kupować. Ale gdy dzieje się w naszym życiu coś złego, często żałujemy, że nie wykupiliśmy chociaż podstawowego ubezpieczenia na dom, samochód czy na zdrowie. Bo chociaż ubezpieczenie to koszt i nie wiadomo czy będziemy musieli z niego skorzystać, to jednak warto je mieć, by mieć później komfort, gdy stanie się coś niespodziewanego.
A jak wygląda sprawa ubezpieczenia przy kredytach gotówkowych? Okazuje się, że banki bardzo często proponują nam różnego rodzaju ubezpieczenia, które mają pomóc nam w spłacie kredytu, gdy będziemy mieli różnego rodzaju problemy. Trzeba powiedzieć, że w bankach z ubezpieczeniami spotykamy się w wielu innych kredytach. Dla przykładu posiadacze kredytów hipotecznych, przez cały okres kredytowania muszą opłacać ubezpieczenie nieruchomości, a posiadacze samochodów kupionych na kredyt nie mogą zapomnieć o obowiązkowej polisie Auto Casco. Teraz, także i przy kredytach gotówkowych możemy zdecydować się na zakup jednego z wielu ubezpieczeń. Do najpopularniejszych zaliczamy:

- Ubezpieczenie na wypadek śmierci kredytobiorcy - w przypadku śmierci kredytobiorcy, towarzystwo ubezpieczeniowe zobowiązuje się do spłaty pozostałego kredytu.
- Ubezpieczenie na wypadek utraty pracy - firma ubezpieczeniowa spłaci zadłużenie, gdy posiadacz polisy straci pracę. Utrata pracy nie może wynikać jednak z winy kredytobiorcy.
- Ubezpieczenie na wypadek trwałego inwalidztwa - jeżeli kredytobiorca dozna trwałego uszkodzenia ciała, a przez to nie może podjąć pracy, pozostałą część kredytu spłaci firma ubezpieczeniowa.

Czy wybór ubezpieczenia kredytu gotówkowego jest dla wnioskodawców obowiązkowe? Oczywiście nie. Ale banki coraz częściej faworyzują osoby, które takie ubezpieczenie wykupią. Mogą oni dostać kredyt na niższy procent, mogą dostać kredyt bez innego zabezpieczenia itp. Po prostu banki niejako “namawiają” swoich klientów, by ubezpieczenie z cesją na bank mieli. Albowiem dla nich jest to doskonałe zabezpieczenie, które pozwala na szybką spłatę długu, gdy kredytobiorca ma problemy finansowe.

Czy warto więc wykupić takie ubezpieczenie? Z całą pewnością tak. Bo chociaż musimy w związku z tym ponosić jakieś koszty, to jednak po pierwsze możemy dostać kredyt na korzystniejszych warunkach, a po drugie, gdy stanie się coś nieprzewidzianego w naszym życiu i będziemy mieli problemy ze spłatą długu, firma ubezpieczeniowa będzie musiała za nas spłacić nasze raty, co dla naszego portfela będzie miało niezmiernie pozytywne znaczenie.0 Komentarze