Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Wakacje kredytowe


Z czym wiąże się wzięcie kredytu
Wielu z nas, na własnej skórze, przekonało się pewnie, że samo wzięcie kredytu nie było największym problemem. Każdy z nas powinien więc, przed wzięciem kredytu, zastanowić się nad tym z czym wiąże się ten produkt. Chodzi nam przede wszystkim o to , aby zastanowić się czy będzie stać nas na jego spłatę. Każde zobowiązanie wiąże się bowiem z koniecznością comiesięcznej spłaty raty kredytu. Kiedy już mamy zawarte zobowiązanie często musimy także zrezygnowac z nadplanowych wydatków czy też zachcianek, na rzecz spłaty rat kredytu. Mając na głowie spłatę zobowiązanie nie jesteśmy tak odważni jeśli chodzi o zmianę pracy. Musimy także zacząć pilnować terminów, aby z powodu gapiostwa nie przeoczyć terminu spłaty raty. Co jednak zrobić w sytuacji kiedy nieprzewidziane zdarzenie losowe doprowadzi nas do tego, że nie będziemy mieli pieniędzy na spłatę należności?

Wakacje kredytowe
W sytuacji kiedy nasz sytaucja finansowa uległa znacznemuu pogorszeniu z pomocą mogą przyjść nam wakacje kredytowe. Jest to produkt bankowy, który daje nam możliwość przełożenia terminu spłaty raty czyli inaczej mówiąc, odroczenie terminu spłaty kredytu. Wakacje kredytowe to przerwa w spłacie zobowiązania. O czym jednak trzeba pamiętać? O tym, że nie każdy bank ma w swojej ofercie coś takiego jak wakacje kredytowe. Ponadto, w każdym banku wyglądają one inaczej zarówno pod kątem okresu, na który mogą zostać przyznane, jak i warunków na jakich je otrzymamy. Jak to wygląda w danym banku dobrze jest się dowiedzieć zanim przystąpimy do umowy kredytu. Jeśli wcześniej nas to nie interesowało, kiedy już pojawią się problemy, może być zwyczajnie za późno i nie zrobimy nic jeśli dany bank zwyczajnie nie udziela wakacji kredytowych.

Dla kogo są wakacje kredytowe
Wakacje kredytowe mają na celu odroczenie terminu spłaty kredytu. Jest to więc z założenia produkt, który ma pomóc nam w sytuacji kryzysowej, kiedy to nie stać nas na spłatę kredytu bo przydażyło się nam coś nieoczekiwanego. W sytuacji zdarzenia losowego, które wpłynęło na pogorszenie naszej sytuacji finansowej, wakacje kredytowe mają dać nam czas na wyjście z kryzysu, a jednocześnie nie zepsuć sobie historii kredytowej oraz nie generować dodatkowych kosztów w postaci odsetek od nieterminowej spłaty rat. Nie warto więc sięgać po waakcje kredytowe tylko po to aby mieć więcej pieniędzy na swoje zachcianki, więcej gotówki na urlop czy inne przyjemności. Bowiem później gdy przydaży nam się coś co na prawdę spowoduje kłopoty finansowe nie będziemy mogli ponownie skorzystać z wakaji kredytowych.0 Komentarze