Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Wolny zawód a uzyskanie kredytu - jak uzyskać najlepszą ofertę


Uznaje się, że osoba wykonująca wolny zawód, to wyspecjalizowany profesjonalista zarabiający na własny rachunek, którego nie dotyczą zasady standardowego etatu. Taka osoba otrzymuje wynagrodzenie z tytułu umowy o dzieło lub umowy zlecenie. Specjaliści również coraz częściej decydują się na otwarcie własnej działalności.
Kim są osoby wykonujące wolny zawód? To najczęściej artyści, lekarze, prawnicy, programiści, pisarze, graficy, dziennikarze itd.

Choć osoby wykonujące takie zawody pracują na specyficznych zasadach, np. w nietypowych godzinach w różnych miejscach, to mogą często liczyć na lepsze traktowanie przez placówki bankowe. Wielu z nich z powodzeniem może ubiegać się o kredyt na wysokie kwoty z niższym oprocentowaniem.

Kto otrzymuje przywileje kredytowe?

Nie ulega wątpliwości, że niektóre zawody są lepiej traktowane przez banki od innych, kiedy w grę wchodzi kredyt gotówkowy. Banki nie czują zagrożenia w udzielaniu kredytów przedstawicielom zawodów zaufania publicznego, na których usługi zawsze będzie popyt a zarobki będą wysokie. Bank może łatwo prześledzić historię zatrudnienia oraz oceni zdolność kredytową takiego wnioskodawcy.

I właśnie z tego powodu, to właśnie sędzia lub lekarz ma o wiele większe szanse na lepszą ofertę kredytową. Przyznawane kwoty są większe a sam proces ubiegania się o pożyczkę krótszy.

W jaki sposób zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu?

W przypadku wolnych zawodów nienależących do grupy zaufania publicznego proces zdobywania kredytu może być bardziej problematyczny a to ze względu na to, że bank ma większe trudności z ocenieniem zdolności kredytowej freelancera.

Osoby mające wolny zawód, nie zawsze mają ciągły, stały dochód w przeciwieństwie do osób pracujących na etacie. W związku z tym konieczne jest przedstawienie dodatkowych dokumentów np. udowadniających niezaleganie z podatkami czy regularne opłacanie składek ZUS. Banki biorą również pod uwagę wiek kredytobiorcy, wykształcenie oraz liczbę osób, które ma na utrzymaniu.

Warto mieć dobrą historię kredytową i możliwość udowodnienia, że zawsze spłacamy wszelkie pożyczki bez zwłoki. W związku z tym, jeśli wykonujemy wolny zawód warto byśmy raz na jakiś czas dokonywali zakupów na raty.

Zwrócić też uwagę warto na terminowe opłacanie rachunków za media. W ten sposób budujemy swoją wiarygodność i możemy liczyć na niższe odsetki kredytu.

Pomoc specjalistów – dlaczego potrzebna?

Aktualnie istnieje wiele firm doradczych, które specjalizują się w pomaganiu kredytobiorcom w uzyskaniu jak najlepszej oferty kredytowej. Chociaż najczęściej kojarzone są z kredytami hipotecznymi, bardzo dobrym pomysłem jest zwrócenie się do nich również, jeśli wykonujemy wolny zawód i mamy wiele wątpliwości. Specjaliści z Kredyty Wolne Zawody dysponują rozległą wiedzą na temat możliwości kredytowych w przypadku wolnych zawodów.

Eksperci w tego typu firmach, dysponują dokładnymi danymi dotyczącymi ofert bankowych, oferują ich porównanie i profesjonalne załatwienie formalności. Dzięki wsparciu specjalistów nie musimy martwić się kłopoty z kompletacją odpowiednich dokumentów i prawidłowe wypełnienie wniosków. W ten sposób możemy znacząco skrócić czas poświęcony na formalności i uzyskać kredyt na najlepszych dla nas warunkach.0 Komentarze


Szukaj artykułów


Najnowsze komentarze