Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

Kredyty hipoteczne


Czy koronawirus wpływa na raty kredytów walutowych

mar 13 2020 13:52 | Marcin w Kredyty hipoteczne

Na całym Świecie koronawirus jest głównym tematem już od kilku tygodni. Ludzie obawiają się o swoje zdrowie i życie, a osoby prowadzące własne firmy o to, czy nie zbankrutują. Albowiem wirus, który obecnie tak przeraża ludzi ma nie tylko wpływ na nasze zdrowie. Bardzo silnie oddziałuje on także na sferę naszych finansów. Mogą się o tym przekonać te osoby, które mają zaciągnięty kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich. Dlaczego? Postaramy się to wyjaśnić.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Kredyt na mieszkanie, jako inwestycja – kiedy s...

lut 18 2020 19:41 | mentalny w Kredyty hipoteczne

Zastanawiasz się, czy kupić mieszkanie na kredyt i potraktować je, jako inwestycję? Na co się przygotować i co sprawdzić przed podpisaniem umowy? Na pewno ranking kredytów hipotecznych, ale czy to wystarczy?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Co zrobić z kredytem po rozwodzie?

lut 20 2019 14:58 | mentalny w Kredyty hipoteczne

W Polsce notuje się coraz więcej rozwodów. Nie bez kozery mawia się, że wspólna umowa kredytowa jest trwalsza niż nie jedno uczucie. Warto zaznaczyć, że po rozwodzie byli małżonkowie są zobowiązani do spłaty swoich zobowiązań. Mówi o tym 366 Kodeksu cywilnego. Bank może zażądać spłat od obojga małżonków lub jednego z nich. Dla banku nie ważne jest, który małżonek spłaca ratę. Istotne jest aby zobowiązanie zostało spłacone.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    kredyt, rozwód, prawo, prawnik i 3 więcej...


Jak przygotować się do wzięcia kredytu hipotecz...

sty 27 2020 13:24 | mentalny w Kredyty hipoteczne

Co powinieneś zrobić, zanim weźmiesz kredyt hipoteczny? Jakie musisz spełniać warunki? Jakimi dysponować dokumentami? Odpowiadamy na te i inne pytania.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Czy frankowicz może przegrać z bankiem?

gru 27 2019 12:52 | mentalny w Kredyty hipoteczne

Frankowicz może przegrać z bankiem. Można nawet dość ściśle wyznaczyć prawdopodobieństwo złego scenariusza. Wynosi ono 10%. W pozostałych przypadkach, czyli z 90-procentową skutecznością - frankowicz wygra w bankiem i uzyska żądany efekt.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Kredyt hipoteczny - od czego zacząć

cze 12 2019 06:33 | Marcin w Kredyty hipoteczne

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego, to dla większości z nas “wielkie wydarzenie”. Pożyczamy bowiem dużą kwotę pieniędzy, stajemy się właścicielami nieruchomości, a nasze zobowiązanie musimy spłacać przez wiele lat. W związku z tym, zanim złożymy wniosek o kredyt na kupno domu czy mieszkania, musimy się w odpowiedni sposób przygotować.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    kredyt hipoteczny i 1 więcej...

Kredyty w pigłuce - wszystko, co należy wiedzie...

paź 22 2019 19:50 | mentalny w Kredyty hipoteczne

Planując większą inwestycję - kupno mieszkania, domu lub rozbudowę firmy, wiele osób decyduje się na kredyt hipoteczny. Jest to jedno z najtańszych rozwiązań na rynku, ale wiąże nas z bankiem długotrwałą umową. Kredyt konsolidacyjny za to jest uznawany za jedno z najlepszych wyjść z pętli zadłużenia. Oba warianty kuszą kredytobiorców, ale wiążą się z koniecznością spełnienia określonych warunków. Sprawdźmy, co należy wiedzieć przed podjęciem decyzji o kredycie.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Kiedy bank odmówi nam kredytu hipotecznego

sie 19 2019 07:01 | Marcin w Kredyty hipoteczne

Składając wniosek do banku po kredyt hipoteczny, zawsze mamy nadzieje że będzie on pozytywnie rozpatrzony. Niestety rzeczywistość może okazać się nieco bardziej brutalna. Nasz wniosek z wielu powodów może zostać przez bank odrzucony i nie pieniędzy nie dostaniemy. Jakie mogą to być powody? Postaramy się je przedstawić.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    kredyt hipoteczny i 1 więcej...

Rzeczywista stopa oprocentowania? Dlaczego jest...

lip 24 2019 18:03 | mentalny w Kredyty hipoteczne

W ofertach kredytów czy pożyczek bardzo często można znaleźć informację o wysokości rzeczywistej stopy oprocentowania. Na ogół jest ona podawana w skali roku i mówimy wówczas o RRSO - rocznej rzeczywistej stopie oprocentowania. Sprawdźmy, czym ona właściwie jest i czy kredytobiorcy powinni poświęcić jej swoją uwagę?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Co to jest marża kredytu hipotecznego

cze 24 2019 19:36 | Marcin w Kredyty hipoteczne

Banki podobnie jak inne przedsiębiorstwa, nastawione są na zysk. W związku z tym, do każdego kredytu naliczają one marże. Mówiąc najprościej, marża kredytowa, to zysk jaki bank uzyska, pożyczając kredytobiorcy pieniądze. Wbrew pozorom, oprocentowanie kredytu nie jest marżą czyli zyskiem banku. Marża to tylko część składająca się na oprocentowanie. Pozostałą częścią jest tzw stopa bazowa zwana także stawką referencyjną. Na polskim rynku jest nią WIBOR. Jest to stawka niezależna zarówno od banku jak i od kredytobiorcy i wpływają na nią przede wszystkim decyzje Rady Polityki Pieniężnej.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    marża kredytowa i 1 więcej...