Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

Kredyty hipoteczne


Czym jest promesa bankowa

gru 21 2020 07:10 | Marcin w Kredyty hipoteczne

W naszym życiu możemy spotkać się z sytuacją, w której musimy skorzystać z bankowego kredytu. Oczywiście nie każdy z nas go dostanie, gdyż banki nie wszystkim są skłonne pożyczyć pieniądze. Nigdy więc udając się do bankowej placówki nie możemy być pewni, że nasz wniosek będzie rozpatrzony pozytywnie. A czasem takiej pewności potrzebujemy. Na przykład gdy chcemy kupić nieruchomość. Czasami wręcz takie potwierdzenie jest od nas wymagane np. od dewelopera. Na szczęście w banku możemy dostać takie potwierdzenie, a jest nim promesa bankowa.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Kiedy bank odmówi nam kredytu hipotecznego

sie 19 2019 07:01 | Marcin w Kredyty hipoteczne

Składając wniosek do banku po kredyt hipoteczny, zawsze mamy nadzieje że będzie on pozytywnie rozpatrzony. Niestety rzeczywistość może okazać się nieco bardziej brutalna. Nasz wniosek z wielu powodów może zostać przez bank odrzucony i nie pieniędzy nie dostaniemy. Jakie mogą to być powody? Postaramy się je przedstawić.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    kredyt hipoteczny i 1 więcej...

Pozew frankowy - co musisz o nim wiedzieć?

lip 01 2020 13:51 | mentalny w Kredyty hipoteczne

Obecnie składając pozew frankowy przeciwko bankowi masz szanse na wygraną jeszcze większe niż dotychczas. Coraz większe szanse sprawiają, że liczba pozwów zdecydowanie wzrosła. Postanowiliśmy sprawdzić, co należy wiedzieć na temat pozwu frankowego.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Ubezpieczenie kredytu – czy warto go wykupić

cze 02 2020 11:53 | Marcin w Kredyty hipoteczne

Osoby składające wnioski o kredyty, z cała pewnością spotkały się z ofertą banków związaną z ich ubezpieczeniem. Dzięki ubezpieczeniu, możemy dostać kredyt na lepszych warunkach, co dla wielu ludzi jest bardzo istotne. Jednakże jeśli wgłębimy się dokładniej zauważymy, że przede wszystkim jest to korzystna opcja dla banków. Albowiem dzięki ubezpieczeniu kredytu, zmniejsza się ich ryzyko kredytowe, więc mają większą pewność, że pieniądze które pożyczyły wrócą do nich.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    ubezpieczenie kredytu

Czy warto korzystać z wakacji kredytowych?

kwi 07 2020 06:23 | Marcin w Kredyty hipoteczne

Posiadacze kredytów hipotecznych doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ich miesięczna rata jest znacznym obciążeniem dla domowego budżetu. Więc jeśli wpływy do tego budżetu maleją, dla wielu osób terminowa spłata raty może być problemem. Z taką sytuacją mamy do czynienia właśnie teraz. Na skutek pandemii koronawirusa wiele osób straciło lub straci pracę, wielu osób prowadzących własne firmy będzie musiało je zamknąć, a często nasze płace będą obniżane. Jak podają specjaliści, po jakimś czasie wszystko się unormuje i wróci do stanu sprzed pandemii, ale przecież raty do banku należy oddawać co miesiąc. Na szczęście większość banków rozumie ten problem i stara się ułatwić życie swoim klientom. Jednym z przykładów na takie działania mogą być “wakacje kredytowe”.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Czy koronawirus wpływa na raty kredytów walutowych

mar 13 2020 13:52 | Marcin w Kredyty hipoteczne

Na całym Świecie koronawirus jest głównym tematem już od kilku tygodni. Ludzie obawiają się o swoje zdrowie i życie, a osoby prowadzące własne firmy o to, czy nie zbankrutują. Albowiem wirus, który obecnie tak przeraża ludzi ma nie tylko wpływ na nasze zdrowie. Bardzo silnie oddziałuje on także na sferę naszych finansów. Mogą się o tym przekonać te osoby, które mają zaciągnięty kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich. Dlaczego? Postaramy się to wyjaśnić.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Kredyt na mieszkanie, jako inwestycja – kiedy s...

lut 18 2020 19:41 | mentalny w Kredyty hipoteczne

Zastanawiasz się, czy kupić mieszkanie na kredyt i potraktować je, jako inwestycję? Na co się przygotować i co sprawdzić przed podpisaniem umowy? Na pewno ranking kredytów hipotecznych, ale czy to wystarczy?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Co zrobić z kredytem po rozwodzie?

lut 20 2019 14:58 | mentalny w Kredyty hipoteczne

W Polsce notuje się coraz więcej rozwodów. Nie bez kozery mawia się, że wspólna umowa kredytowa jest trwalsza niż nie jedno uczucie. Warto zaznaczyć, że po rozwodzie byli małżonkowie są zobowiązani do spłaty swoich zobowiązań. Mówi o tym 366 Kodeksu cywilnego. Bank może zażądać spłat od obojga małżonków lub jednego z nich. Dla banku nie ważne jest, który małżonek spłaca ratę. Istotne jest aby zobowiązanie zostało spłacone.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    kredyt, rozwód, prawo, prawnik i 3 więcej...

Jak przygotować się do wzięcia kredytu hipotecz...

sty 27 2020 13:24 | mentalny w Kredyty hipoteczne

Co powinieneś zrobić, zanim weźmiesz kredyt hipoteczny? Jakie musisz spełniać warunki? Jakimi dysponować dokumentami? Odpowiadamy na te i inne pytania.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Czy frankowicz może przegrać z bankiem?

gru 27 2019 12:52 | mentalny w Kredyty hipoteczne

Frankowicz może przegrać z bankiem. Można nawet dość ściśle wyznaczyć prawdopodobieństwo złego scenariusza. Wynosi ono 10%. W pozostałych przypadkach, czyli z 90-procentową skutecznością - frankowicz wygra w bankiem i uzyska żądany efekt.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----