Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

Kredyty hipoteczne


Rozdzielność majątkowa małżonków a kredyt

wrz 21 2021 13:05 | mentalny w Kredyty hipoteczne

Zawarcie związku małżeńskiego powoduje, iż między małżonkami powstaje wspólnota majątkowa. W większości przypadków jest ona korzystna, chociażby ze względu na możliwość uzyskania lepszych warunków np. dla kredytu hipotecznego. Nierzadko zdarza się jednak, że jedna ze stron ma wyłączny lub dominujący udział w powstaniu wspólnego majątku - w takiej sytuacji rozwiązaniem okazać się może ustanowienie rozdzielności majątkowej. Jak rozdzielność majątkowa małżonków wpływa na ich zdolność kredytową? Odpowiadamy w artykule.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Czy kredyty hipoteczne są tylko dla bogatych?

wrz 21 2021 09:34 | Marcin w Kredyty hipoteczne

Któż z nas nie marzy o własnym domu lub mieszkaniu. Ale chyba każdy z nas zdaje też sobie sprawę z tego, że wiąże się to z ogromnymi wydatkami. I zaledwie kilkanaście procent naszego społeczeństwa może sobie pozwolić na zakup nieruchomości „za gotówkę”. Dlatego też najczęściej musimy korzystać z kredytów hipotecznych. Ale czy łatwo je dostać? Wiele osób twierdzi, że kredyty hipoteczne są tylko dla ludzi bogatych. Czy to prawda? Postaramy się to wyjaśnić.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    kredyt hipoteczny i 1 więcej...

Brak wkładu własnego a kredyt na dom - czy jest...

sie 20 2021 20:24 | mentalny w Kredyty hipoteczne

Wkład własny stanowi pewną część wartości nieruchomości, którą musimy wpłacić w momencie zaciągania pożyczki na zakup domu czy mieszkania. Jednak czy jest możliwe, aby wziąć kredyt hipoteczny bez wkładu własnego? Co jeszcze poza gotówką może być wkładem własnym? O czym jeszcze pamiętać, gdy przygotowujemy się do zakupu własnego mieszkania?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Kiedy opłaca się refinansować kredyt hipoteczny

lip 01 2021 09:36 | Marcin w Kredyty hipoteczne

Kredyt hipoteczny to jeden z najpopularniejszych produktów bankowych. Jest on w ofercie chyba każdego banku, więc zainteresowani mają w czym wybierać. Aby zachęcić klientów do skorzystania z ich oferty, banki oferują coraz to lepsze warunki związane z tym kredytem. Może się więc okazać, że nasz kredyt hipoteczny który zaciągnęliśmy kilka lat wcześniej, wcale nie jest najlepszą ofertą. Dlatego też warto zastanowić się nad refinansowaniem takiego kredytu. Ale czy zawsze to się opłaca? Postaramy się to wyjaśnić.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    kredyt refinansowy i 1 więcej...

Czym jest promesa bankowa

gru 21 2020 07:10 | Marcin w Kredyty hipoteczne

W naszym życiu możemy spotkać się z sytuacją, w której musimy skorzystać z bankowego kredytu. Oczywiście nie każdy z nas go dostanie, gdyż banki nie wszystkim są skłonne pożyczyć pieniądze. Nigdy więc udając się do bankowej placówki nie możemy być pewni, że nasz wniosek będzie rozpatrzony pozytywnie. A czasem takiej pewności potrzebujemy. Na przykład gdy chcemy kupić nieruchomość. Czasami wręcz takie potwierdzenie jest od nas wymagane np. od dewelopera. Na szczęście w banku możemy dostać takie potwierdzenie, a jest nim promesa bankowa.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Kiedy bank odmówi nam kredytu hipotecznego

sie 19 2019 07:01 | Marcin w Kredyty hipoteczne

Składając wniosek do banku po kredyt hipoteczny, zawsze mamy nadzieje że będzie on pozytywnie rozpatrzony. Niestety rzeczywistość może okazać się nieco bardziej brutalna. Nasz wniosek z wielu powodów może zostać przez bank odrzucony i nie pieniędzy nie dostaniemy. Jakie mogą to być powody? Postaramy się je przedstawić.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    kredyt hipoteczny i 1 więcej...

Pozew frankowy - co musisz o nim wiedzieć?

lip 01 2020 13:51 | mentalny w Kredyty hipoteczne

Obecnie składając pozew frankowy przeciwko bankowi masz szanse na wygraną jeszcze większe niż dotychczas. Coraz większe szanse sprawiają, że liczba pozwów zdecydowanie wzrosła. Postanowiliśmy sprawdzić, co należy wiedzieć na temat pozwu frankowego.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Ubezpieczenie kredytu – czy warto go wykupić

cze 02 2020 11:53 | Marcin w Kredyty hipoteczne

Osoby składające wnioski o kredyty, z cała pewnością spotkały się z ofertą banków związaną z ich ubezpieczeniem. Dzięki ubezpieczeniu, możemy dostać kredyt na lepszych warunkach, co dla wielu ludzi jest bardzo istotne. Jednakże jeśli wgłębimy się dokładniej zauważymy, że przede wszystkim jest to korzystna opcja dla banków. Albowiem dzięki ubezpieczeniu kredytu, zmniejsza się ich ryzyko kredytowe, więc mają większą pewność, że pieniądze które pożyczyły wrócą do nich.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    ubezpieczenie kredytu

Czy warto korzystać z wakacji kredytowych?

kwi 07 2020 06:23 | Marcin w Kredyty hipoteczne

Posiadacze kredytów hipotecznych doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ich miesięczna rata jest znacznym obciążeniem dla domowego budżetu. Więc jeśli wpływy do tego budżetu maleją, dla wielu osób terminowa spłata raty może być problemem. Z taką sytuacją mamy do czynienia właśnie teraz. Na skutek pandemii koronawirusa wiele osób straciło lub straci pracę, wielu osób prowadzących własne firmy będzie musiało je zamknąć, a często nasze płace będą obniżane. Jak podają specjaliści, po jakimś czasie wszystko się unormuje i wróci do stanu sprzed pandemii, ale przecież raty do banku należy oddawać co miesiąc. Na szczęście większość banków rozumie ten problem i stara się ułatwić życie swoim klientom. Jednym z przykładów na takie działania mogą być “wakacje kredytowe”.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Czy koronawirus wpływa na raty kredytów walutowych

mar 13 2020 13:52 | Marcin w Kredyty hipoteczne

Na całym Świecie koronawirus jest głównym tematem już od kilku tygodni. Ludzie obawiają się o swoje zdrowie i życie, a osoby prowadzące własne firmy o to, czy nie zbankrutują. Albowiem wirus, który obecnie tak przeraża ludzi ma nie tylko wpływ na nasze zdrowie. Bardzo silnie oddziałuje on także na sferę naszych finansów. Mogą się o tym przekonać te osoby, które mają zaciągnięty kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich. Dlaczego? Postaramy się to wyjaśnić.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----