Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Brak wkładu własnego a kredyt na dom - czy jest to możliwe?


Wkład własny stanowi pewną część wartości nieruchomości, którą musimy wpłacić w momencie zaciągania pożyczki na zakup domu czy mieszkania. Jednak czy jest możliwe, aby wziąć kredyt hipoteczny bez wkładu własnego? Co jeszcze poza gotówką może być wkładem własnym? O czym jeszcze pamiętać, gdy przygotowujemy się do zakupu własnego mieszkania?
1. Kredyt na dom lub mieszkanie - jak się na niego przygotować?
2. Wkład własny na kredyt hipoteczny - jakie jest minimum?
3. Brak wkładu własnego a kredyt hipoteczny - czy to możliwe?
4. O czym pamiętać przy zaciąganiu kredytu hipotecznego?

Kredyt na dom lub mieszkanie - jak się na niego przygotować?

Kredyt mieszkaniowy to poważna decyzja, której podjęcie wpływa później na wiele lat naszego życia. Z tego powodu warto podjąć ją mądrze i poświęcić odpowiednio dużo czasu na przygotowanie się do wzięcia na barki podobnego zobowiązania. Zanim pójdziemy do banku złożyć wniosek o kredyt, powinniśmy zadbać o takie rzeczy, jak:
  • skompletowanie niezbędnych dokumentów, aby nie zostać odrzuconym ze względu na braki formalne;
  • zadbanie o swoją historię i zdolność kredytową;
  • rozwinięcie kariery, jeżeli mamy akurat taką możliwość;
  • zebranie odpowiedniej kwoty w ramach wkładu własnego, im większej tym lepiej.
Szczególnie ten ostatni krok może być dla wielu osób trudny do zrealizowania, chociaż prawnie jesteśmy zobowiązani do posiadania wkładu własnego. Czy możemy jednak skorzystać z innych możliwości?

Wkład własny na kredyt hipoteczny - jakie jest minimum?

Wkład własny to nic innego, jak część pożyczanej sumy, którą deklarujemy jako wpłatę z naszej strony przy zakupie nieruchomości. Wartość minimalna wymaganego wkładu własnego waha się pomiędzy 10 a 20 procent kwoty potencjalnego kredytu, w zależności od tego do jakiej instytucji się zwrócimy. Jeżeli jednak możemy zebrać więcej, warto o to zadbać, ponieważ im więcej wkładu własnego zbierzemy, tym mniejszą pożyczkę przyjdzie nam zaciągnąć. To z kolei przełoży się na jej szybszą spłatę.
Co jednak zrobić, gdy jesteśmy "po drugiej stronie barykady" i nie możemy pozwolić sobie na zebranie nawet wymaganego minimum? W takich sytuacjach istnieje możliwość na kredyt hipoteczny bez wkładu własnego. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: kredyt-na-nieruchomosc.pl/kredyt-na-dom-bez-wkladu-wlasnego-jak-go-otrzymac/

Brak wkładu własnego a kredyt hipoteczny - czy to możliwe?

Niestety banki wymagają wkładu własnego i muszą to robić na podstawie obowiązującego prawa. Nie zawsze jednak musi być on w formie gotówki. Niektóre kredyty hipoteczne, szczególnie te na dom, pozwalają nam na przykład na ustanowienie hipoteki na gruncie, na którym będziemy się budować i w ten sposób zapewnienie sobie wkładu bez konieczności sięgania po pieniądze. Innym zamiennikiem mogą być też pakiety obligacji, środki zebrane na IKE lub IKZE czy też papiery wartościowe. Nie każda instytucja jednak się na to zgodzi, w związku z czym warto najpierw dobrze poszukać i przeanalizować dostępne na rynku oferty, abyśmy nie poczuli się oszukani w momencie podpisywania dokumentów. Mieszkanie bez wkładu własnego ma być również jednym z filarów nowego rządowego programu "Polski Ład".

O czym pamiętać przy zaciąganiu kredytu hipotecznego?

Decydując się na zakup nieruchomości musimy pamiętać, że przy kredycie hipotecznym zobowiązujemy się do jego spłaty przez wiele lat. Z tego względu nasza decyzja musi być odpowiednio umotywowana i poparta przygotowaniami. Jeżeli jesteśmy w stanie, pokrycie wkładu własnego z naddatkiem jest bardzo dobrą opcją, która ułatwi nam późniejszą obsługę pożyczki i skróci czas spłaty, a także wysokość odsetek, jakie przyjdzie nam oddać bankowi.0 Komentarze