
Brak wkładu własnego a kredyt na dom - czy jest to możliwe?
sie 20 2021 20:24 |
mentalny
w Kredyty hipoteczne

2. Wkład własny na kredyt hipoteczny - jakie jest minimum?
3. Brak wkładu własnego a kredyt hipoteczny - czy to możliwe?
4. O czym pamiętać przy zaciąganiu kredytu hipotecznego?
Kredyt na dom lub mieszkanie - jak się na niego przygotować?
Kredyt mieszkaniowy to poważna decyzja, której podjęcie wpływa później na wiele lat naszego życia. Z tego powodu warto podjąć ją mądrze i poświęcić odpowiednio dużo czasu na przygotowanie się do wzięcia na barki podobnego zobowiązania. Zanim pójdziemy do banku złożyć wniosek o kredyt, powinniśmy zadbać o takie rzeczy, jak:
- skompletowanie niezbędnych dokumentów, aby nie zostać odrzuconym ze względu na braki formalne;
- zadbanie o swoją historię i zdolność kredytową;
- rozwinięcie kariery, jeżeli mamy akurat taką możliwość;
- zebranie odpowiedniej kwoty w ramach wkładu własnego, im większej tym lepiej.
Wkład własny na kredyt hipoteczny - jakie jest minimum?
Wkład własny to nic innego, jak część pożyczanej sumy, którą deklarujemy jako wpłatę z naszej strony przy zakupie nieruchomości. Wartość minimalna wymaganego wkładu własnego waha się pomiędzy 10 a 20 procent kwoty potencjalnego kredytu, w zależności od tego do jakiej instytucji się zwrócimy. Jeżeli jednak możemy zebrać więcej, warto o to zadbać, ponieważ im więcej wkładu własnego zbierzemy, tym mniejszą pożyczkę przyjdzie nam zaciągnąć. To z kolei przełoży się na jej szybszą spłatę.
Co jednak zrobić, gdy jesteśmy "po drugiej stronie barykady" i nie możemy pozwolić sobie na zebranie nawet wymaganego minimum? W takich sytuacjach istnieje możliwość na kredyt hipoteczny bez wkładu własnego. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: kredyt-na-nieruchomosc.pl/kredyt-na-dom-bez-wkladu-wlasnego-jak-go-otrzymac/
Brak wkładu własnego a kredyt hipoteczny - czy to możliwe?
Niestety banki wymagają wkładu własnego i muszą to robić na podstawie obowiązującego prawa. Nie zawsze jednak musi być on w formie gotówki. Niektóre kredyty hipoteczne, szczególnie te na dom, pozwalają nam na przykład na ustanowienie hipoteki na gruncie, na którym będziemy się budować i w ten sposób zapewnienie sobie wkładu bez konieczności sięgania po pieniądze. Innym zamiennikiem mogą być też pakiety obligacji, środki zebrane na IKE lub IKZE czy też papiery wartościowe. Nie każda instytucja jednak się na to zgodzi, w związku z czym warto najpierw dobrze poszukać i przeanalizować dostępne na rynku oferty, abyśmy nie poczuli się oszukani w momencie podpisywania dokumentów. Mieszkanie bez wkładu własnego ma być również jednym z filarów nowego rządowego programu "Polski Ład".
O czym pamiętać przy zaciąganiu kredytu hipotecznego?
Decydując się na zakup nieruchomości musimy pamiętać, że przy kredycie hipotecznym zobowiązujemy się do jego spłaty przez wiele lat. Z tego względu nasza decyzja musi być odpowiednio umotywowana i poparta przygotowaniami. Jeżeli jesteśmy w stanie, pokrycie wkładu własnego z naddatkiem jest bardzo dobrą opcją, która ułatwi nam późniejszą obsługę pożyczki i skróci czas spłaty, a także wysokość odsetek, jakie przyjdzie nam oddać bankowi.
Kategorie Zobacz wszystkie →
Szukaj artykułów
Losowe artykuły
Najnowsze komentarze
-
BIK i BIG - czy to to samo?
eRzecznikBIK - lut 13 2019 11:00
-
Czy w 2018 roku lokaty będą...
RobertJezykowski - sty 11 2018 08:44
-
Czy można mieć kilka pożycz...
RobertJezykowski - sty 05 2018 13:18
-
Kredyt hipoteczny a wkład w...
tomekkk - sie 16 2017 06:58
-
Czym różni się windykator o...
financeGroup-blog - lip 29 2017 08:24
-
KNF ostrzega przed kolejnym...
Zora134 - cze 28 2017 18:19
0 Komentarze